Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowa usługa Rkantor we współpracy z KIR

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Krajowa Instytucja Płatnicza
Opublikowano: 17 maja 2018, 11:21 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 22:32

Klienci Rkantor mogą już zasilić swój Portfel tak jak płacą za zakupy w sklepach internetowych – e-przelewem w PLN. Dzięki temu nie muszą już wpisywać danych odbiorcy – są one uzupełniane automatycznie.

Nowa usługa dostępna jest w systemie PayByNet Krajowej Izby Rozliczeniowej. Poza automatycznym uzupełnieniem danych odbiorcy jest jeszcze inna duża zaleta tego rozwiązania. W odróżnieniu od rozwiązań typu pay-by-link, stosowanych często w sklepach internetowych, w systemie PayByNet jako nadawca przelewu widnieje nie firma pośrednicząca, tylko właściciel rachunku bankowego – w tym przypadku klient Rkantor. Nie ma obaw o to, że pieniądze przechodzą przez firmę pośredniczącą – są księgowane bezpośrednio z rachunku klienta na rachunek w Rkantor.

Błyskawiczny przelew w systemie PayByNet

Jak wynika z danych KIR, liczba zlecanych w Polsce przelewów w złotówkach ciągle rośnie, dobrym przykładem są tu przelewy w systemie Elixir – w IV kwartale 2017 roku zlecono ich 465,5 bln. Jak raportuje NBP, w tym okresie dziennie rozliczono 7,5 mln zleceń w systemie Elixir – o 10% więcej niż w III kwartale 2017 roku. Rkantor ma swoje rachunki w największych polskich bankach, dlatego przelewy przychodzące z tych instytucji są księgowane w Portfelu błyskawicznie – nawet w 10 minut. Dzięki temu klient kantoru nie jest uzależniony od godzin księgowania przelewów w systemie Elixir. Błyskawiczny czas księgowania przelewów przychodzących do Rkantor w systemie PayByNet dotyczy następujących banków:

  • Alior Bank
  • BGŻ BNP Paribas
  • Getin Bank
  • Noble Bank
  • Idea Bank
  • Bank Millenium
  • Bank PKO
  • Bank Pekao S.A.
  • Bank Spółdzielczy w Zatorze
  • Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem

Jak działa e-przelew w PLN w Rkantor?

To łatwe: po zalogowaniu do Portfela Rkantor klient wybiera opcję „Wpłata e-przelewem (PLN)”, wybiera jeden z 15 banków, wpisuje kwotę i zatwierdza przelew w systemie swojej bankowości online. Rkantor wdrożył najwyższe standardy e-commerce. Poza opisanym tu już łatwym systemem do zasilenia Portfela, Rkantor stawia też na szybkość transakcji – zarówno dla wymiany walut, jak i przelewów wychodzących i przychodzących. Potwierdził to niezależny ranking szybkości transakcji magazynu Forbes – Rkantor zajął w nim 1. miejsce i zdeklasował wszystkie działające w Polsce kantory online ze statusem Krajowej Instytucji Płatniczej. W badaniu dziennikarze mierzyli łączny czas zasilenia rachunku w kantorze, wymiany walut oraz przelewu wychodzącego z kantoru na konto w banku. W Rkantor wszystkie te operacje zajmowały średnio mniej niż 10 minut!


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowa-usluga-rkantor-we-wspolpracy-z-kir