Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowe darmowe rachunki w ofercie mBanku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#mBank
Opublikowano: 14 stycznia 2019, 15:32 Aktualizacja: 20 lutego 2020, 13:45

Już od lutego klienci mBanku będą mogli otwierać nowe darmowe konta. Będą to rachunki przeznaczone dla dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych.

Nowe rachunki to eKonto możliwości – dla klientów w wieku od 13 do 24 lat i eKonto osobiste – dla klientów od 18 roku życia. W ich ramach mBank nie będzie pobierał opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (na kwotę minimum 100 PLN). Darmowe będą także 3 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów zagranicznych. Zgodnie z nowym cennikiem mBanku, nominalny koszt wypłaty środków dla posiadaczy powyższych rachunków ma wynosić 1,30 zł.

eKonto możliwości i eKonto osobiste

Stosunkowo łatwo będzie można też uniknąć opłaty za kartę. Wystarczy dokonać jednej transakcji plastikiem w miesiącu. W innym wypadku karta będzie nas kosztowała 7 zł miesięcznie. Warto jednak odnotować, że plastik będzie bezwarunkowo darmowy dla osób poniżej 24 roku życia

Jednocześnie mBank poinformował o wycofaniu ze sprzedaży rachunków eKonto i eKonto plus. Dla klientów, którzy posiadają któreś z tych kont nic się nie zmieni. Opłaty i warunki umowy pozostają bez zmian.

Przy okazji przypominamy o naszym niedawnym tekście, w którym na tapetę wzięliśmy właśnie opłaty za konta bankowe. Od połowy 2018 roku banki mają obowiązek wysyłania sprawozdań o kosztach związanych z prowadzeniem rachunków osobistych, debetami (udzielaniem pożyczek w rachunkach), czy kontami oszczędnościowymi. Klient powinien otrzymać takie zestawienie przynajmniej raz w roku. Warto sprawdzić ile faktycznie płacimy za swoje teoretycznie darmowe konto.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowe-darmowe-rachunki-w-ofercie-mbanku