Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowe parkomaty na ulicach Wrocławia. Zapłacicie kartą i BLIKIEM

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BLIK#Płatności
Opublikowano: 8 marca 2019, 11:02 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 15:23

Od 8 kwietnia mieszkańcy Wrocławia będą mogli płacić kartą i BLIKIEM we wszystkich parkomatach na terenie miasta. To efekt reorganizacji stref płatnego parkowania, co było jednym z głównych celów na pierwsze 100 dni nowego prezydenta stolicy Dolnego Śląska, Jacka Sutryka.

Hulajnogi Hive we Wrocławiu

Wrocławski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta poinformował jednak, że wygaśnie możliwość płatności za parkowanie przy użyciu UrbanCard, czyli wrocławskich kart miejskich. Natomiast kierowcy wciąż będą mogli opłacać parkowanie bilonem.

Wrocław coraz bardziej fintechowy. Za parkowanie zapłacisz BLIKIEM

Do tej pory mieszkańcy Wrocławia mogli płacić za parkowanie tylko z wykorzystaniem monet, aplikacji SkyCash, mPay i mobiParking oraz kart miejskich UrbanCard. Było to dosyć uciążliwe.

Zmiana wynika z wygaśnięcia umowy z obecnym operatorem strefy płatnego parkowania, firmą CPG i jej przejęciem przez nowego operatora – firmę CBU. Na ulicach Wrocławia staną zatem nowe parkomaty, chociaż mają być zlokalizowane w tych samych miejscach co stare urządzenia. ZDiUM ma informować o kolejnych szczegółach związanych ze zmianą operatora w następnych komunikatach.

Oznacza to, że od 8 kwietnia za parkowanie w stolicy Dolnego Śląska będzie można płacić kartą zbliżeniową (również Apple Pay, Google Pay itp), aplikacjami SkyCash, mPay i mobiParking, a także BLIKIEM oraz monetami. Nie będzie można jednak korzystać z płatności kartami miejskimi UrbanCard.

Przy okazji warto wspomnieć o planowanej modernizacji Wrocławia pod kątem smart city. W listopadzie zeszłego roku miasto podpisało umowę o współpracy z Orange Polska. Jednym z pierwszych projektów będzie udrożnienie ruchu autobusów, przez dopasowanie sygnalizacji świetlnej do ich położenia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowe-parkomaty-na-ulicach-wroclawia-zaplacicie-karta-i-blikiem