Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowe PeoPay już dostępne dla pierwszych klientów Banku Pekao

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bankowość#Fintech#Pekao S.A
Opublikowano: 7 maja 2020, 11:05 Aktualizacja: 21 maja 2020, 16:09

Pierwsi klienci Banku Pekao mogą już korzystać z nowej wersji aplikacji PeoPay. Główne zmiany to przede wszystkim odświeżony i prostszy interfejs, a także szybszy dostęp do wszystkich posiadanych w banku produktów. Nowa wersja PeoPay jest udostępniana klientom stopniowo. Do końca maja będą mogli z niej korzystać wszyscy zainteresowani.

Bank Pekao uruchamia usługę Qlips dla MŚP i korporacji

Bank Pekao umożliwił nam przetestowanie nowego PeoPay. Faktycznie interfejs aplikacji jest bardziej intuicyjny i korzysta się z niej całkiem przyjemnie. Zrezygnowano z menu w formie koła, co wydaje się krokiem w dobrym kierunku. Przy okazji sprawdziliśmy jak działa zakładanie konta na selfie w Banku Pekao. Cały proces trwa około dziesięciu minut i wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i smartfona. Wypełniamy wniosek, wykonujemy zdjęcia dowodu oraz selfie i gotowe.

Nowa wersja aplikacji PeoPay od Banku Pekao

Nowa wersja aplikacji PeoPay od Banku Pekao

W nowym PeoPay użytkownicy sprawdzą stan konta jeszcze przed zalogowaniem, a po wejściu w aplikację uzyskają dostęp do wszystkich posiadanych produktów oraz usług oferowanych przez bank. Nowa wersja bankowości mobilnej Pekao to także intuicyjny wygląd historii operacji wraz z analizą finansową, która ułatwi klientom kontrolę wydatków. Użytkownicy będą mogli także w prosty sposób skontaktować się z doradcą już z poziomu strony głównej, a dostęp do kodu BLIK będzie jeszcze łatwiejszy niż dotychczas.

Nowa aplikacja PeoPay umożliwia również zakładanie konta na selfie zarówno klientom indywidualnym, jak i firmowym. Ponadto, posiadacze kilku rachunków w Pekao mają teraz możliwość przełączać się między swoimi kontami i zarządzać nimi z poziomu jednej aplikacji. W PeoPay w łatwy sposób można zlecić przelew na dowolny rachunek, dokonać wszystkich niezbędnych płatności, doładować telefon, zapłacić zbliżeniowo telefonem, a także założyć lokatę.

W informacji prasowej czytamy, że z aplikacji PeoPay korzysta już ponad 1,7 mln aktywnych użytkowników. Tylko w I kwartale 2020 roku zainstalowało ją aż 130 tys. osób. Ponad 25 proc. klientów banku używa PeoPay do codziennego bankowania.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowe-peopay-juz-dostepne-dla-pierwszych-klientow-banku-pekao