Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowe technologie w służbie niesłyszącym. Mastercard na Pol’and’Rock Festival

Fintek
Fintek
#Mastercard#Technologie
Opublikowano: 29 lipca 2019, 12:32 Aktualizacja: 29 lipca 2019, 15:26

Mastercard już po raz ósmy z rzędu wspiera Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) i ponownie przygotował dla uczestników wiele niespodzianek. Na szczególną uwagę zasługuje ukłon w stronę osób niesłyszących, które dzięki nowoczesnym technologiom będą mogły doświadczyć koncertów na żywo.

Nowe technologie w służbie niesłyszącym. Mastercard na Pol’and’Rock Festival

Festiwal odbędzie się tradycyjnie w Kostrzynie nad Odrą w dniach 1-3 sierpnia. W strefie Mastercard na terenie wydarzenia osoby niesłyszące będą mogły wypożyczyć specjalne plecaki, które umożliwią im odczuwanie dźwięków. To autorskie rozwiązanie – Sound Touch Set – powstało na bazie kilku elementów: plecaka z wbudowanymi subwooferami, słuchawek z przewodzeniem kostnym oraz przekaźników transmitujących muzykę na żywo bezpośrednio z reżyserki dźwięku.

Nowe technologie dla niesłyszących na Pol’and’Rock Festival

Rozwiązanie stworzone we współpracy z Dentsu Maker Lab wykorzystywało drgania przenoszone na plecy uczestnika oraz kości czaszki (jako system rezonatorów dźwięku), zapewniając niepowtarzalne wrażenia odbioru muzyki na żywo poprzez całe ciało odbiorcy – wyjaśnia Mastercard w komunikacie.

Po raz pierwszy rozwiązanie to było testowane na ubiegłorocznej edycji Pol’and’Rock i skorzystało z niego kilkadziesiąt osób. Stanowisko ze specjalnymi plecakami będzie czynne każdego dnia festiwalu, od pierwszego do ostatniego koncertu, a personel tam pracujący będzie posługiwać się językiem migowym.

Dodatkowo uczestnicy programu Mastercard Priceless Specials będą mogli w tym roku zamienić zebrane punkty na wyjątkową wycieczkę za kulisy Pol’and’Rock Festival. W trakcie wycieczki będą mieli możliwość podejrzeć z głębi sceny występujące zespoły, wejść do wnętrza wozu realizacyjnego, zobaczyć centrum dowodzenia festiwalem i wiele innych ciekawych miejsc. W programie zwiedzania znajduje się również strefa artystów oraz przyczepa głównego dyrygenta festiwalu – Jurka Owsiaka.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowe-technologie-w-sluzbie-nieslyszacym-mastercard-na-polandrock-festival