Impact fintech’17, który odbędzie się 6 -7 grudnia w Katowicach, będzie okazją do zaprezentowania najnowszych kluczowych trendów w branży fintech włącznie z sektorem ubezpieczeń. Uczestnicy kongresu poznają , między innymi innowacyjne rozwiązania wykorzystujące telemetrię, UBI, czy sztuczną inteligencję, które mają potencjał zrewolucjonizowania sposów nabywania produktów ubezpieczeniowych.

Czytaj także: Kokos.pl zmienia regulamin. Czy to koniec pożyczek P2P jakie znamy?

Insurtech – czego można się spodziewać?

Katalizatorem rozwoju branży ubezpieczeniowej są nie tylko nowe technologie, ale również zmiany prawne. Chodzi tutaj o dwie dyrektywy Unii Europejskiej, czyli PSD2 i MIFID2. O pierwszej z nich pisaliśmy już na Fintek.pl wielokrotnie. PSD2 może jednak nie tylko „otworzyć” sektor bankowy, ale również zmienić rynek ubezpieczeń. Pozyskiwanie danych klientów może być przecież wyjątkowo atrakcyjne właśnie dla branży ubezpieczeniowej.

Czytaj także: InsurTech po polsku

Natomiast celem dyrektywy MIFID2 jest ochrona klienta przed potencjalnie nieetycznymi praktykami niektórych firm doradztwa finansowego, albo ubezpieczycieli gdzie klientom sprzedawane są te produkty, które oferują najwyższą prowizją dla doradcy. Obie dyrektywy wchodzą w życie już w styczniu 2018 roku.

Branża ubezpieczeniowa już rozpoczęła proces przystosowania  się do cyfrowej transformacji poprzez chociażby inwestowanie w rozwój takich technologii jak big data czy sztuczna inteligencja. Wzorem banków wprowadzają zdalną lub zautomatyzowaną obsługę. Jako przykłady można tutaj podać między innymi wideo-czat dla klientów Nationale Nederlanden, który pozwala na kontakt z doradcą online – Nationale-Nederlanden uruchamia wideo-czat.

Warta, czyli kolejny ubezpieczyciel, uruchomiła niedawno możliwość zgłoszenia szkody przez Messengera –W Warcie zgłosisz szkodę przez Messengera. Innowacyjne technologie pozwalają firmom ubezpieczeniowym lepiej analizować trendy rynkowe i przewidywać tendencje dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej, a jednocześnie pomagają zapewnić wycenę w czasie rzeczywistym oraz daleko idącą personalizację usług.

Temat rozwoju branży insurtech będzie kontynuowany i rozwijany podczas kongresu Impact fintech’17 w dniach 6-7 grudnia w Katowicach. O perspektywach, które rysują się przed branżą ubezpieczeniową opowiedzą między innymi Marijan Mumdziev z firmy Amodo i Mafredi Di Cintio reprezentujący The Floow.

Amodo to firma, która wykorzystuje zaawansowane technologie między innymi do behawioralnej analizy klientów. Dzięki współpracy z Amodo ubezpieczyciel może otrzymać dane na temat profilu kierowcy, nawiązać wygodną komunikację online z klientem oraz lepiej targetować ofertę dla nowych użytkowników.

Natomiast The Floow już teraz współpracuje z wieloma ubezpieczycielami na całym świecie. Dzięki wykorzystaniu telemetrii firma zamierza dbać o bezpieczeństwo kierowców i ludzkie życie. The Floow korzysta z czujników, zaawansowanego oprogramowania i danych, które mają promować inteligentny ruch uliczny – tzw. „smart mobility”. Więcej o działalności Amodo, The Floow i innych firm z branży insurtech dowiecie się podczas kongresu Impact fintech’17 w Katowicach. Serdecznie zapraszamy!