Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring

Fintek
Fintek
#Pekao S.A
Opublikowano: 21 lutego 2020, 13:08 Aktualizacja: 24 lutego 2020, 10:25

Rady Nadzorcze Pekao Leasing i Pekao Faktoring powołały nowych prezesów. Prezesem Zarządu spółki Pekao Leasing został Szymon Kamiński. W Pekao Faktoring funkcję tę objął Dariusz Jamroży.

Bank Pekao udostępnia 15 mld zł na gwarancje kredytowe dla firm

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring zostali wybrani decyzją Rad Nadzorczych obu spółek. Zarówno Szymon Kamiński, jak i Dariusz Jamroży doświadczenie zdobywali w czołowych instytucjach w kraju i za granicą – czytamy w komunikacie Banku Pekao.

Pekao Leasing i Pekao Faktoring z nowymi prezesami

Szymon Kamiński, nowo powołany prezes Pekao Leasing, posiada doświadczenie w branży finansowej, doradztwa i przemysłu. W latach 2011–2019 pracował w Grupie Santander, m.in. na stanowisku Prezesa Zarządu Santander Leasing. Wcześniej związany był z Grupą Credit Agricole, a także Grupą Det Norske Veritas, gdzie w latach 1998-2008 zarządzał biznesem w Polsce, w Hiszpanii, a następnie projektami w Europie, na Dalekim Wschodzie i Ameryce Południowej.

Z kolei Dariusz Jamroży, obejmujący stanowisko prezesa Pekao Faktoring, był już związany ze spółką. W latach 2004-2010 przeszedł ścieżkę kariery od Doradcy Klienta do Dyrektora Wydziału Dużych Firm Korporacyjnych. Po powrocie do spółki, w 2016 roku był odpowiedzialny za rozwój biznesu z kluczowymi klientami, a w 2018 roku objął stanowisko Dyrektora Departamentu Sprzedaży. W latach 2010-2014 jako Dyrektor ds. Klienta Biznesowego rozwijał kompetencje w Bankowości Korporacyjnej Alior Banku. W latach 2014-2016 był dyrektorem zarządzającym „Biomed – Lublin” Wytwórni Surowic i Szczepionek S.A.

Dotychczasowa Prezes Zarządu Pekao Faktoring, Magdalena Ciechomska-Barczak objęła w spółce funkcję Członka Zarządu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowi-prezesi-pekao-leasing-i-pekao-faktoring