Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowi uczestnicy programu RBL_START od Alior Banku

Fintek
Fintek
#Alior#Bankowość#Fintech
Opublikowano: 30 lipca 2020, 19:17 Aktualizacja: 30 lipca 2020, 19:21

W nowej edycji RBL_START wezmą udział trzy startupy: Open Checkout, ViaCash oraz Telemedico. Nowe wyzwanie to „More than a banking app”, czyli „więcej niż aplikacja bankowa”. Startupy wraz z ekspertami z banku będą pracować nad rozwojem oferty w ramach aplikacji Alior Mobile. 

Alior kończy program akceleracyjny. Trzy fintechy blisko wdrożenia

Celem banku jest wyjście poza standardowe usługi oferowane dotychczas przez bankowość mobilną. Open Chechkout, ViaCash (ViaFinTech) oraz Telemedico to projekty wybrane spośród blisko 150 zgłoszeń nadesłanych w ramach najnowszego wyzwania RBL_START. Firmy wezmą udział w 10 tygodniowym programie i w tym czasie – wspólnie z ekspertami z Alior Banku, będą opracowywać i sprawdzać rozwiązania, z których klienci Alior Banku mogliby korzystać na co dzień. Prócz tego celem jest także uzupełnienie aktualnie dostępnych usług w Alior Mobile.

Wyjść poza świat tradycyjnej bankowości

– Program RBL_START odgrywa istotną rolę w rozwoju innowacyjności Alior Banku. Poprzednie lata działań pokazały, że współpraca z fintechami niesie szereg obustronnych korzyści. Tym razem skupiamy się na bankowości mobilnej. Wielu klientów banku korzysta z naszej aplikacji na co dzień. Zgodnie z naszą strategią chcemy rozwijać funkcjonalności Alior Mobile i zapewnić produkty oraz usługi wykraczające poza świat tradycyjnej bankowości. Dlatego szukamy wyjątkowych rozwiązań, które pomogą nam rozbudować ekosystem usług, w tym również pozabankowych, wspierających naszych klientów w życiu codziennym – mówi Daniel Daszkiewicz, dyrektor Departamentu Innowacji i FinTech w Alior Banku.

Kogo szukał Alior Bank?

Do wyzwania „More than a banking app” zespół RBL_START poszukiwał firm, których rozwiązania wnoszą wartość dodaną dla klientów korzystających z kanałów cyfrowych. Ważnym kryterium wyboru było to, czy już funkcjonują na rynku oraz jak szybko mogą zostać zastosowane na szeroką skalę.

Zakwalifikowane startupy oferują rozwiązania, których wdrożenie w Alior Mobile może korzystnie wpłynąć na doświadczenie użytkownika. ViaCash to startup pracujący nad umożliwieniem wypłat i wpłat gotówki w sklepach stacjonarnych poprzez zeskanowanie kodu kreskowego w aplikacji. Z kolei Open Checkout proponuje maksymalne uproszczenie procesu wprowadzania danych podczas ostatniego etapu zakupów online (metoda dostawy, forma płatności czy dane adresowe). Z kolei Telemedico – jak nazwa wskazuje – to medtech, który daje klientom możliwość skorzystania ze zdalnych konsultacji lekarskich. Jak widać, to usługi jak do tej pory niekojarzone z bankowością mobilną.

Każdy startup zakwalifikowany do programu będzie współpracował z wyznaczonym FinTech partnerem oraz mentorem biznesowym. Wspólnie wypracują model potencjalnej współpracy. W czasie trwania programu RBL_START będą musieli przygotować m.in. wstępny biznes plan projektu, model integracji IT oraz zwalidować rozwiązanie podczas badań z klientami.

/RBL_START/ Fintek


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowi-uczestnicy-programy-programu-rbl_start-od-alior-banku