mBank jako pierwszy bank w Polsce daje możliwość otwarcia takiego rachunku bez wychodzenia z domu. Klientowi będzie do tego potrzebny e-dowód, czyli dowód z warstwą elektroniczną, która jest dostępna we wszystkich nowych dowodach osobistych wydawanych od marca 2019 r., jak również aplikacja mobilna eDO APP od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w systemach Android oraz iOS.

Kilka dni temu pisaliśmy o aktualizacji eDO App, w ramach której wprowadzono możliwość potwierdzania tożsamości w banku. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, który bank jako pierwszy udostępni takie rozwiązanie. Spekulowano między innymi o Alior Banku, który w czerwcu podpisał porozumienie z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych.

mBank umożliwi klientom firmowym zdalne otwieranie konta

Klient chcący założyć konto firmowe w mBanku rozpoczyna ten proces w bankowości internetowej gdzie zaznacza opcję automatycznego potwierdzenia danych w aplikacji eDO App. Na ekranie wyświetli mu się ważny przez trzy minuty kod QR, który należy zeskanować lub przepisać ręcznie w eDO App.

Następnie należy wpisać w aplikacji numer CAN z dowodu osobistego, przyłożyć go do czytnika NFC telefonu i potwierdzić operację 4-cyfrowym kodem PIN, nadanym podczas odbioru e-dowodu w urzędzie. Po pomyślnej weryfikacji danych, w aplikacji i na ekranie komputera pojawi się komunikat o powodzeniu procesu. Dalsze kroki, finalizujące podpisanie umowy, odbywają się już w bankowości internetowej.

Zakładanie rachunku firmowego jest kolejną czynnością, którą klienci mBanku mogą zrobić w pełni cyfrowo. Już od dawna klienci mBanku mają możliwość całkowicie zdalnie otworzyć firmę za pośrednictwem platformy mBanku, na co zdecydowało się na to już ponad 35 tysięcy jednoosobowych działalności – czytamy w komunikacie.