Opłatę za parkowanie w stolicy można wnosić także za pośrednictwem aplikacji moBiLET. Wcześniej jedynym fintechem, który umożliwiał wniesienie opłaty za parking online w Warszawie był SkyCash. Fintech moBiLET integruje się z wieloma bankami, z tego względu możemy spodziewać się, że już niedługo opłatę za parkowanie warszawscy kierowcy będą mogli wnosić także za pośrednictwem innych aplikacji bankowych. Usługa moBiLET jest także dostępna na platformach bankowych, których klienci również korzystają z usługi parkowania w Warszawie. Wspomniane banki to: PKO Bank Polski, BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska.

Opłata za parkowanie w Warszawie w aplikacji Banku Millennium

Opłacenie parkingu jest bardzo proste. Użytkownik loguje się do aplikacji mobilnej Banku Millennium i wybiera z menu sekcję Płatności oraz Transport, a następnie Bilety parkingowe. Wystarczy podać numer rejestracyjny samochodu, wybrać miasto, strefę i czas ważności biletu oraz pozostawić za szybą bezpłatną winietę moBiLET dostępną online na stronie www.mobilet.pl czy w Biurze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego lub kartkę z napisem „moBiLET”.

Użytkownik może wybrać opcję bez limitu czasu i w dowolnym momencie zakończyć parkowanie lub opcję parkowania przez określony czas, która również pozwala na jego przedłużenie lub skrócenie. W obu przypadkach  klient płaci jedynie za faktyczny czas postoju. Opłaty za bilety pobierane są automatycznie z wybranego konta w Banku Millennium.

Nie tylko parkowanie, ale też bilety komunikacyjne

Usługa proponowana jest we współpracy z firmą Mobile Traffic DATA (moBiLET), która już ponad 10 lat temu, jako pierwsza w Polsce udostępniła usługę rozliczania faktycznego czasu postoju w strefach płatnego parkowania.

Aplikacja mobilna Banku Millennium umożliwia też m.in. zakup biletów komunikacji miejskiej (w Warszawie i ponad 100 polskich miastach) oraz wygodne płatności za autostrady, dzięki którym kierowcy mogą przejeżdżać przez bramki na autostradzie bez stania w kolejce i pobierania biletu.

Niestety, w czasie epidemii koronawirusa komunikacja miejska odnotowuje znaczny spadek przychodów. To samo dotyczy opłat za parkowanie. W okresie #zostanwdomu dochody fintechów oferujących różnego rodzaju bilety czy wnoszenie opłat parkingowych będą niższe.