Usługa wysłania paczek nazywa się Uber Connect i jest obecnie dostępna w 25 miastach. W najbliższym czasie zostanie rozszerzona na kolejne europejskie ośrodki – w tym Warszawę, Amsterdam, Oslo czy Londyn.

Co nowego w aplikacji Uber?

Nadawanie przesyłek to nie jedyne nowości przedstawione przez Ubera. Firma uruchomiła usługę Uber Reserve, czyli możliwość planowania podróży z wyprzedzeniem. Zostanie ona udostępniona na rynku amerykańskim i gwarantuje dodatkowy czas oczekiwania przez kierowcę. Pozwoli także m.in. na zaplanowanie przejazdu z ulubionym kierowcą, nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem.

Kolejna nowość to Uber Hourly, czyli rezerwacja samochodu i kierowcy na godziny. Z tej usługi Polacy mogli skorzystać jako pierwsi w Europie – od kwietnia 2020 roku – a teraz trafi ona także na kolejne rynki.

Nowe funkcje pojawią się także w aplikacji Uber Eats, ale na początku zostaną zostaną przetestowane tylko na amerykańskim rynku. Chodzi między innymi o zamawianie posiłków z wyprzedzeniem z zamkniętych restauracji – ta opcja sprawdzi się m.in., gdy czeka nas dzień po brzegi wypełniony spotkaniami.

To nie wszystko. W aplikacji Uber Eats dostępne będzie również dodawanie produktów z różnych miejsc i widok kilku koszyków jednocześnie (zarówno z restauracji jak i sklepów), czy rekomendowanie podczas przejazdu restauracji, w których można odebrać posiłek na wynos (gdy mamy za mało czasu na poranną kawę).