Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowości w aplikacji eurobanku. Płatności HCE dla kart Visa

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Visa
Opublikowano: 27 sierpnia 2018, 10:28 Aktualizacja: 2 maja 2019, 14:46

Wraz z nową wersją aplikacji mobilnej eurobanku, posiadacze kart Visa otrzymali możliwość zbliżeniowych płatności telefonem z wykorzystaniem kart HCE. Aktualizacja umożliwia także zbliżeniowe wypłaty pieniędzy z bankomatów.

Nowości w aplikacji eurobanku. Płatności HCE dla kart Visa

W celu wypłaty środków, wystarczy zbliżyć telefon z aktywną kartą oraz włączoną funkcją NFC do bankomatu wyposażonego w czytnik zbliżeniowy. Następnie – podobnie jak w przypadku klasycznych wypłat należy podać PIN i żądaną kwotę.

Nowa wersja aplikacji eurobanku jest dostępna tylko na smartfony z systemem Android. Aby skorzystać z nowości konieczne jest posiadane Androida 5.0 lub nowszego i telefon obsługujący technologię NFC. Aplikacja mobilna wymaga aktywacji i jest dostępna dla kont osobistych z dostępem do bankowości internetowej.

Aplikacja eurobank 2.0 – płatności HCE i zbliżeniowe wypłaty z bankomatów dla posiadaczy kart Visa

eurobank zaprezentował nową wersję aplikacji mobilnej na początku 2018 r. Wówczas klienci dostali dostęp m.in. do obsługi takich produktów jak konto osobiste, rachunek oszczędnościowy, czy kredyt gotówkowy. Już wtedy eurobank zapowiadał, że aplikacja „eurobank 2.0.” zostanie dodatkowo wyposażona w mobilne płatności zbliżeniowe Visa. Więcej o nowej ofercie eurobanku można przeczytać tutaj.

Z mobilnych płatności zbliżeniowych mogą korzystać wszyscy właściciele kart Visa w eurobanku, którzy posiadają konto osobiste i aktywną aplikacje mobilną. Osoby, które go nie mają, mogą zyskać dostęp do tych funkcjonalności, zakładając nowe konto w eurobanku – „W pełni”.

Rachunek „W pełni” jest całkowicie darmowy. Wystarczy, że klient aktywuje „płatności mobilne Visa” w aplikacji eurobank 2.0, aby już w ciągu kilku minut móc płacić i wypłacać gotówkę zbliżeniowo smartfonem. Karta także jest darmowa.

Według danych na koniec drugiego kwartału 2018 r. z bankowości mobilnej eurobanku (bez względu na wersję) korzystało ponad 153 tys. osób (przynajmniej jedno logowanie na konto miesięcznie za pomocą kanału mobilnego). Oznacza to wzrost o ponad jedną piątą w ujęciu rocznym.

W eurobanku rośnie też liczba klientów korzystających wyłącznie z bankowości mobilnej. Na koniec drugiego kwartału 2018 r. było ich 32,9 tys. (+3 proc. r/r).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowosci-w-aplikacji-eurobanku-platnosci-hce-dla-kart-visa