BLIK Ready to funkcja, która pozwala użytkownikowi aplikacji mobilnej sprawdzić, kto z listy kontaktów może odbierać przelewy na numer telefonu przy użyciu BLIKA.

W pierwszym kwartale 2018 roku przy użyciu BLIKA przeprowadzono aż 14 milionów transakcji. Liczba wykonywanych przelewów P2P wzrosła o około 20%. Więcej o wynikach BLIKA można przeczytać tutaj – 14 milionów transakcji BLIKIEM w pierwszym kwartale 2018 roku.

Co nowego w BZ WBK24 mobile

Obecnie taką funkcję posiadają aplikacje mBanku, Banku Millennium oraz ING Banku Śląskiego. Aplikacja korzysta z dostępu do kontaktów (po wyrażeniu zgody przez użytkownika) i pobiera dane o numerach telefonu i powiązanych z nimi rachunkach płatniczych. Znajomi posiadający aktywną usługę oznaczeni są ikonką BLIK

Trzeba pamiętać, że o ile BLIK jest dostępny w większości banków w Polsce, o tyle nie każdy z nich oferuje przelewy P2P na numer telefonu. Obecnie taką możliwość dają PKO Bank Polski, ING Bank Śląski, BZ WBK, mBank, Alior Bank i Bank Millennium.

Kolejna zapowiadana nowość w aplikacji BZ WBK to mobilny podpis. Więcej na temat planowanych rozwiązań w aplikacji BZ WBK, współpracy banku ze startupami, wykorzystywaniu nowych technologii  i nadchodzącym rebrandingu będzie można przeczytać w wywiadzie z Feliksem Szyszkowiakiem, Chief Digital Officerem w Banku Zachodnim WBK. Rozmowa powinna ukazać się na Fintek.pl w przyszłym tygodniu.