W dolnym menu aplikacji można już znaleźć funkcję mPay Go, która pozwoli zaplanować podróż z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. W ten sposób można wyszukać połączenia, bilety, rozkłady jazdy, czy listy tras. Druga nowość to możliwość zakupu biletów wstępu do wrocławskiego ZOO. Wcześniej w aplikacji mPay można było już nabyć bilety do ZOO w Warszawie.

mPay Go – zaplanuj podróż komunikacją miejską

Jak to działa? Aby rozpocząć planowanie podróży z mPay Go należy wybrać miasto ,w którym się obecnie znajdujemy. Następnie wpisujemy adres docelowy, po czym zobaczymy sugerowane trasy, wraz z liniami i czasem odjazdu. Przypomina to widok znany między innymi z Map Google. Z poziomu mPay Go możemy także sprawdzić sam rozkład jazdy komunikacji miejskiej.

Użytkownik może ustawić domyślne adresy – domowy i miejsca zatrudnienia. Dzięki temu nie trzeba będzie za każdym razem wpisywać adresu docelowego. Wraz z proponowanymi trasami i godzinami odjazdu w mPay Go pojawia się pole „Kup bilet”, za pomocą którego można szybko przejść właśnie do zakupu biletu. Rozwiązanie jest dostępne w 22 miastach – w tym w największych ośrodkach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Szczecin, Białystok, Radom, czy Rzeszów.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu Google zapowiedziało możliwość kupowania biletów komunikacji miejskiej z poziomu Google Maps, chociaż ostatecznie okazało się, że to nie do końca prawda. Firma zaktualizowała swój komunikat, w którym wyjaśnia na czym polega nowa funkcja. Chodzi tutaj o informację dotyczącą możliwości zakupu biletu za pomocą Google Pay w biletomacie – czy to na przystanku, czy w autobusie.

Ostatnio fintech mPay pozyskał 5,5 mln złotych w ramach nowej emisji akcji. Pozyskane finansowanie pozwoli firmie wprowadzić już w maju nowe produkty do aplikacji mobilnej. Umożliwi również wypełnienie warunków umowy związanej z zakupem Domu Maklerskiego Banku BPS.