O sprawie napisał na Twitterze Piotr Sobolewski z Polityki Insight. Aplikacja PeoPay w wersji 3.0 ma zadebiutować na rynku jeszcze w I kwartale 2020 roku. Z informacji serwisu wynika, że Bank Pekao chce także sprzedawać ubezpieczenia z poziomu aplikacji mobilnej – niepowiązane z ofertą banku.

Bank Pekao zaprezentuje nową wersję aplikacji PeoPay

Nowe funkcje w PeoPay to kolejne dobre informacje dla klientów Pekao. W ciągu ostatnich tygodni bank aktywnie rozwija swoją aplikację i wprowadził do niej między innymi długo wyczekiwane przelewy na telefon BLIK i obsługę głosową za pomocą Asystenta Google. W ten sposób można między innymi sprawdzić stan konta, wygenerować kod BLIK, czy zlecić przelew.

Pekao nie będzie pierwszym bankiem, który udostępni w swojej aplikacji bilety komunikacji miejskiej. Są one dostępne także w apkach PKO BP, Santandera, Millennium i BNP Paribas. Z kolei za przejazd autostradami można płacić z poziomu aplikacji Banku Millennium – dzięki współpracy z Autopay od Blue Media. Natomiast opłacanie parkowania jest dostępne między innymi w IKO od PKO BP (na razie tylko w wersji na Androida) – od grudnia 2019 roku.

Zgodnie z danymi z III kwartału 2019 roku Bank Pekao ma ponad 1,6 mln aktywnych klientów mobilnych, a około 20% rachunków w banku jest już otwierana zdalnie – za pomocą nowej usługi „konto na selfie”.