Dziś do klientów banku trafiły nowe regulaminy, dzięki którym mogą zapoznać się z nowościami, jakie bank zaproponuje im w najbliższej przyszłości. Wśród najciekawszych rozwiązań znajdą się karta mobilna i aplikacja do konta Junior – czytamy w komunikacie mBanku.

Aplikacja do konta Junior

W lutym bieżącego roku mBank wprowadził do oferty rachunek Junior dla dzieci poniżej 13. roku życia. Jest on dostępny dla wszystkich dorosłych, którzy są klientami banku. Wraz z kontem, rodzic może założyć dziecku pierwszą kartę płatniczą.

Dziś bank deklaruje uzupełnienie konta Junior o aplikację mobilną. Na początek określenie salda rachunku i sprawdzenie historii będą podstawowymi funkcjami aplikacji, choć bank zapowiada dalszy rozwój. Aby skorzystać z aplikacji, rodzic powinien mieć zainstalowaną na swoim telefonie aplikację mBankPL. Apkę Junior należy pobrać z oficjalnego sklepu i aktywować przy pomocy aplikacji rodzica.

Wersja Junior, podobnie jak aplikacja dla rodziców,  będzie zabezpieczona kodem PIN. Dziecko będzie mogło w niej sprawdzić stan konta i historię wydatków. Aplikacja dostępna będzie na dwóch najpopularniejszych systemach: Android oraz iOS. O tym, kiedy pojawi się w sklepach bank poinformuje w osobnym komunikacie.

Nowa karta Mastercard Mobilna

To karta, która nie istnieje w fizycznej, plastikowej postaci. Klient może ją zamówić do swojego rachunku i od razu dodać do płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Karta będzie bowiem aktywna od razu po zamówieniu. Nie trzeba czekać na przesyłkę. Klienci mBanku będą mogli zamawiać kartę już od 15 października. Osoby, które dopiero założą rachunek będą mogły skorzystać z tej opcji w późniejszym terminie.

Karty można używać podobnie jak tradycyjnych „plastików”. Można nią:

  • płacić zbliżeniowo w sklepach/restauracjach,
  • wypłacać gotówkę w bankomatach wyposażonych w opcję zbliżeniową. Wystarczy przyłożyć urządzenie mobilne do oznaczonego miejsca,
  • płacić w internecie. Wystarczy podać dane karty, widoczne w aplikacji mobilnej. Karta obsługuje bezpieczny standard 3D Secure
  • płacić w aplikacjach mobilnych podając dane karty lub za pomocą Google Pay i Apple Pay.

Kartę może zamówić każdy klient indywidualny powyżej 13. roku życia. Opłaty wynoszą: 0 zł za wydanie, 0 zł za kartę przy jednej transakcji w miesiącu, 0 zł za wypłaty z bankomatów powyżej 100 zł.

Na karcie Mastercard Mobilna można bezpłatnie:

  • ustawić limity autoryzacyjne (również tymczasowe) dla różnych rodzajów transakcji,
  • tymczasowo zablokować kartę,
  • skorzystać z Usługi Wielowalutowej aby obniżyć koszty transakcji w innych walutach,
  • zmienić PIN,
  • zablokować transakcje (a) zagraniczne (b) z usługą DCC, (c) z opłatą Surcharge.