Bank wycofuje ze sprzedaży konto eMax, usługę do tego konta mBilans oraz lokaty 3- dniowe i 2-miesięczne. Klienci posiadający rachunek eMax mogą korzystać z niego prawie bez zmian.

Opaska płatnicza w mBanku

Nazwę kont eMax walutowy zmieniona na eKonto walutowe, a rachunek eMax plus nazywa się teraz eKonto oszczędnościowe. Oprocentowanie i opłaty pozostały bez zmian. mBank udostępnia także przelewy dowolne na eKoncie oszczędnościowym (dawniej eMax plus). Wprowadzone zostaną dwie stawki oprocentowania (zamiast czterech), uzależnione od kwoty, którą klient posiada na rachunku eKonto oszczędnośćiowe.

Najciekawszą informacją jest jednak udostępnienie opasek płatniczych, które będzie można wyrobić do dowolnego rachunku. Opaski będą wydawane przy współpracy z Mastercard – tego typu rozwiązania bardzo dobrze przyjmowały się na przykład na festiwalach muzycznych. Na razie nie są dostępne w sprzedaży, a o jej rozpoczęciu bank ma poinformować osobnym komunikatem. Korzystanie z opaski ma być bezpłatne i jest to na pewno ciekawy gadżet, szczególnie, że znaczna część Polaków deklaruje chęć płacenia przy użyciu urządzeń ubieralnych.

Bank wprowadza także zmiany dla klientów zamożnych. 21 czerwca zmieniona zostanie nazwa rachunku mKonto Aquarius na mKonto Intensive. Bank wprowadzi kilka udogodnień dla posiadaczy rachunku – pierwsze 3 przelewy ekspresowe w miesiącu kalendarzowym z tego konta będą darmowe. Za kolejne trzeba będzie zapłacić 5 zł.

mBank zmieni także nazwę karty Visa Aquarius Świat na Visa Świat Intensive. Od 8 sierpnia bieżącego roku bank nie będzie wydawał karty Visa Świat Intensive do rachunków mKonto Aquarius.

W ofercie banku pojawi się także Konto PRP, czyli podstawowy rachunek płatniczy. Jest on przeznaczony dla osób, które do tej pory nie posiadały rachunku w banku. Jest to związane z nowym prawem zawartym w dyrektywie Unii Europejskiej PAD.