Nowym dyrektorem ds. produktów w Uberze jest Daniel Danker, który przetransferowany został z podobnego stanowiska, tyle że w Facebooku. – Kierowcy są sercem całej firmy, a pasja Daniela do naszej misji i głęboka wiedza na temat produktów sprawią, że Uber będzie kontynuował wprowadzanie ulepszeń i innowacji – powiedział dla serwisu TechCrunch kierownik firmy Manik Gupta.

Daniel Danker nowym dyrektorem w Uberze

Uber nie miał kierownika ds. produktów od grudnia zeszłego roku, kiedy to odszedł Aaron Schildkrout. Stanowisko objął Daniel Danker, który będzie odpowiedzialny za planowanie działań, ich strategię i realizację. Danker ma długą historię i doświadczenie w Dolnie Krzemowej, gdzie przez 10 lat pracował dla Microsoftu, następnie pracował dla BBC i Shazam, gdzie przez 3 lata pełnił funkcję głównego kierownika ds. produktów.

Firma zaprezentowała ostatnio odnowioną aplikację dla kierowców, która ma pozwolić ułatwienie im dostępu do istotnych informacji dojazdu oraz interakcję z kierowcą, zapewniając jednocześnie, że nie będą się oni rozpraszać podczas prowadzenia pojazdu. Prace nad projektem ma kontynuować Danker. – Twarz Ubera to osoba siedząca na przednim siedzeniu – powiedział CEO firmy, Dara Khosrowshahi. Kilka dni temu poinformowaliśmy was, że Uber zamierza opracować algorytm, który będzie w stanie ocenić czy pasażer zamawiający przejazd jest pijany, czy trzeźwy. Firma złożyła wniosek do urzędu patentowego. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Daniel Danker

Zdj. Flickr.com

/Asia Stankiewicz