Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowy kantor internetowy Poczty Polskiej

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Poczta Polska
Opublikowano: 31 października 2017, 10:41 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:12

Raiffeisen Solutions, spółka prowadząca kantor internetowy Rkantor. com, dostarczyła rozwiązanie white label, które umożliwia klientom Poczty Polskiej wymianę walut online bez wychodzenia z domu. Kantor online to nie tylko wymiana walut, lecz także przelewy krajowe i zagraniczne oraz szereg dodatkowych usług.

Z internetowego kantoru udostępnionego przez Pocztę Polską można skorzystać przez stronę www.poczta-polska.pl. Aby dokonać pierwszej transakcji, wystarczy tylko zarejestrować się online, co zajmuje dosłownie chwilę. Kolejne operacje przeprowadza się po zalogowaniu do swojego profilu. Z szerokiej oferty usług wymiany walut online mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

Oferta skierowana jest także do tych, którzy nie mają konta walutowego w żadnym banku. Klienci Poczty Polskiej mogą korzystać m.in. z darmowych przelewów w złotówkach do wszystkich banków. Darmowe są też przelewy walutowe do 13 polskich banków. Są one księgowane błyskawicznie – średnio w 15 min.

Czytaj także: Kurs Bitcoina przekroczył 6 tys. dolarów

Poczta Polska i Raiffeisen Solutions

Rkantor Poczta Polska

Klienci Poczty Polskiej mają do dyspozycji 19 walut; poza tymi najpopularniejszymi, jak euro, dolar amerykański, funt brytyjski i frank szwajcarski również m.in.: jen japoński, dolar kanadyjski, korona czeska i rubel.

–  Umożliwienie  wymiany walut online wpisuje się w strategię Poczty Polskiej. Dążymy do tego, by nasi klienci mieli do dyspozycji możliwie szeroki wachlarz nowoczesnych usług, zarówno pocztowych, jak i finansowych. W swojej ofercie mamy dopasowane do potrzeb konsumentów produkty bankowe i ubezpieczeniowe, a dzięki współpracy z Raiffeisen Solutions poszerzamy naszą ofertę o internetowy kantor wymiany walut – mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.

Badania pokazują, że wymiana walut w internecie staje się coraz popularniejsza. Do szybkiego wzrostu obrotów kantorów internetowych może przyczyniać się m.in. zwiększenie kwot przesyłanych za granicę przez imigrantów w Polsce, głównie przez obywateli Ukrainy (wg Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych w 2004 roku były to 2 mld zł, natomiast w 2016 r. to już 13,8 mld zł). Nie bez znaczenia jest też fakt, że internetowe kantory oferują korzystniejsze kursy wymiany niż tradycyjne.

Czytaj także: Wystartowała aplikacja mObywatel

Rkantor dla klientów Poczty Polskiej

Panel kantoru Poczty Polskiej

– Cieszymy się, że tak poważana instytucja jak Poczta Polska zdecydowała się skorzystać z naszego doświadczenia w oferowaniu rozwiązań umożliwiających wymianę walut po najlepszych kursach. – mówi Tomasz Mikoda, prezes zarządu Raiffeisen Solutions, spółki prowadzącej kantor internetowy Rkantor.com.

– W ciągu dwóch lat zdobyliśmy duże grono zadowolonych klientów, którzy chętnie korzystają z ciągle rozbudowywanej oferty. Rkantor.com to nie tylko internetowy kantor, lecz także rozwiązania płatnicze umożliwiające łatwy, szybki i przede wszystkim bezpieczny dostęp do środków z każdego miejsca na świecie. Jako podmiot posiadający status Krajowej Instytucji Płatniczej i nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego skrupulatnie dobieramy partnerów, z którymi tworzymy ofertę produktową. Naszą misją jest tworzenie alternatywnych rozwiązań dla oferty tradycyjnych banków i innych instytucji finansowych – podsumowuje Tomasz Mikoda.

Poza wymianą walut, klienci kantoru internetowego będą mogli skorzystać z szeregu bezpłatnych usług, m.in.:

  • alertu kursowego, dzięki któremu klient natychmiast otrzyma powiadomienie SMS, że dana waluta osiągnęła pożądany przez niego kurs. Alert ustawia się w kilka sekund w panelu klienta – wystarczy wpisać parę walutową i interesujący klienta poziom kursu.
  • wymiany w odroczoną wpłatą, czyli wymiany po kursie obowiązującym w momencie zawierania transakcji, na którą środki można dosłać w ciągu dwóch dni roboczych. Dzięki temu możliwa jest wymiana po najkorzystniejszym dla klienta kursie, nawet w sytuacji, kiedy nie ma on w danej chwili środków w Portfelu.
  • przelewów zagranicznych do 245 miejsc na świecie – stawki za przelewy są stałe i niezależne od wysokości przesyłanej kwoty – od 1 euro do max. 15 zł.

[Poczta Polska/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowy-kantor-internetowy-poczty-polskiej