Do tej pory pieniądze z subskrypcji Soundcloud trafiały do ogólnej puli, która następnie była rozdzielana pomiędzy uczestników. Taki model faworyzował najbardziej popularnych artystów, którzy mogli pochwalić się największą liczbą wyświetleń. Teraz ma się to zmienić.

Soundcloud z nowym modelem wsparcia artystów

Platforma Soundcloud wprowadziła nowe rozwiązanie, dzięki któremu fani mogą wesprzeć swoich ulubionych artystów. Muzycy mają otrzymywać pieniądze w oparciu o rzeczywistą liczbę odsłuchań ich utworów. Im dłużej i częściej fani słuchają piosenek danego artysty, tym więcej środków z subskrypcji danego fana trafi na konto jego ulubionego muzyka. Taki model wesprze niezależnych i mniejszych twórców. Funkcjonalność będzie dostępna już od 1 kwietnia 2021 roku dla użytkowników pakietu Pro Unlimited.

Soundcloud to platforma muzyczna, która powstała w 2007 roku. Początkowo serwis przeznaczony był głównie dla początkujących artystów, ale teraz znajdziemy w nim także produkcje największych wytwórni płytowych i promotorów. W serwisie można także odsłuchać wiele ciekawych podcastów – w tym podcasty realizowane przez Fintek.pl. Nasze konto na Soundcloudzie znajdziecie tutaj.