Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowy prezes BGŻ BNP Paribas ma zgodę KNF

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BNP Paribas#KNF
Opublikowano: 11 kwietnia 2018, 08:00 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 19:54

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 10 kwietnia jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Przemysława Gdańskiego na stanowisko prezesa Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

Nowy prezes BGŻ BNP Paribas ma zgodę KNF

Rada Nadzorcza banku BGŻ BNP Paribas powołała Gdańskiego na funkcję Wiceprezesa i powierzyła mu kierowanie pracami zarządu 26 października 2017 roku.

Przemysław Gdański ma zgodę Komisji Nadzoru Finansowego

Przemysław Gdański jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim i rocznego programu w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych w Loughborough University w Wielkiej Brytanii. Ukończył Advanced Management Program (AMP) w IESE Business School oraz szereg profesjonalnych i menedżerskich programów rozwojowych w m. in. Harvard Business School, London Business School, University of California, Berkeley – Haas School of Business, Ashridge – Hult International Business School i HEC.

Z bankowością jest związany od ponad 25 lat. W latach 1993 – 1995 pracował w IBP Bank SA, następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w centrali w Amsterdamie. W latach 2002 – 2006 był dyrektorem zarządzającym, kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH SA. Od maja do listopada 2006 roku – CEO i Dyrektor Generalny Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce.

W listopadzie 2006 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości. Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA został wiceprezesem Zarządu odpowiedzialnym za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Pekao SA. Od 19 listopada 2008 do 25 października 2017 roku członek, następnie wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej mBanku.

W tym miejscu warto przypomnieć o wczorajszym komunikacie BGŻ BNP Paribas, zgodnie z którym bank przejmie Raiffeisen Polbank. Konsolidacja ma nastąpić w IV kwartale 2018 roku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Oficjalnie – duże przejęcie na rynku bankowym stało się faktem.

BGŻ BNP Paribas/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowy-prezes-bgz-bnp-paribas-ma-zgode-knf