Większość zmian regulaminu Allegro dotyczy tylko sprzedających, jednak obecnie maile o tych zmianach wysyłane są zarówno do sprzedających, jak i do kupujących. Nie wszyscy kupujący chcą otrzymywać informacje na ten temat, dlatego będą mogli z nich zrezygnować.

Jeśli kupujący nadal chce dostawać maile o zmianach dotyczących sprzedających, musi zaznaczyć zgodę na nie. Wszystkie informacje o zmianie regulaminu znajdzie też w aktualnościach.

Wysyłka za granicę

Od 8 czerwca Allegro ułatwi także wysyłkę za granicę. Dzięki nowym metodom dostawy kurierem DPD będzie można wysłać przesyłki z Polski do klientów z krajów Unii Europejskiej, poza Cyprem i Maltą. Nie trzeba będzie podpisywać umowy z DPD – za przesyłki zagraniczne klient rozliczy się bezpośrednio z Allegro.

Zgodnie z zapowiedzią, Allegro będzie wymagać przynajmniej jednej z poniższych metod dostawy kurierem w każdej ofercie Allegro Smart!, wystawionej na koncie firmowym: Allegro Kurier UPS (do 10 kg), Allegro Kurier DPD, Allegro Pocztex Kurier 48.

Do 31 sierpnia klient zapłaci 1,99 zamiast 3,99 zł brutto za przesyłki kurierskie w ramach Allegro Smart! wybranymi metodami dostawy.  Dodatkowo, Allegro zwiększy do 100 zł maksymalny koszt dostawy w ramach jednego zamówienia, dzięki któremu klient może skorzystać z Allegro Smart! Obecnie jest to 40 zł.

Krótszy czas opłacenia zakupów

Allegro skróci czas na opłacenie zakupów. Zamiast 60 dni będzie to teraz 30 dni dla licytacji i 7 dni dla pozostałych ofert. Jeśli opłata nie zostanie uiszczona w terminie, Allegro anuluje zakupy.

Sprzedawca będzie też mógł szybciej otrzymać swoje pieniądze od Allegro. Wcześniej byłoto 45 dni po doręczeniu, od lipca czas ten skróci się do 7 dni. Klienci zaś szybciej otrzymają pieniądze po zwróceniu towaru.

Allegro Ceny dla większej liczby sprzedawców

Od 1 lipca 2021 roku zostanie rozszerzony program wsparcia dla sprzedających Allegro Ceny. Obecnie program Allegro Ceny udostępniony jest tylko części sprzedających. Allegro obniży ceny niektórych produktów i wyrówna koszt obniżki sprzedającemu.

eCommerce VAT

Allegro dostosuje swój regulamin do zmian w prawie wchodzących w życie 1 lipca 2021roku.

Wtedy Unia Europejska wprowadza pakiet eCommerce VAT. W związku z tym, za część transakcji między przedsiębiorcami a konsumentami (B2C) na platformach elektronicznych, sprzedający spoza Unii Europejskiej będą się rozliczać na nowych zasadach. Podatek VAT z tytułu tych transakcji rozliczać będą platformy, w tym Allegro, a nie sprzedawcy. Oznacza to, że od tych transakcji pobierze od sprzedawcy podatek VAT i odprowadzi go do Urzędu Skarbowego.