Wraz z pojawieniem się Android Pay w nowej apce mBanku znacząco poszerzyło się grono odbiorców tych mobilnych płatności. W końcu mBank jest liderem w obszarze bankowości mobilnej, czym zresztą pochwalił się na wczorajszej konferencji.

mBank posiada najwięcej użytkowników aplikacji mobilnej.

Czytaj także: Polska wizja bankowości nowej generacji

Android Pay – Biedronka i Lidl

Współpraca z Biedronką i Lidlem ma polegać na wyświetlaniu powiadomień, że w naszej lokalizacji można zapłacić za pomocą Android Pay. W gronie partnerów znajduje się jeszcze Rossmann, Carrefour i McDonald’s.

W momencie, gdy znajdziemy się w którymś z ich placówek na telefonie otrzymamy powiadomienie, że w tym miejscu można płacić dzięki usłudze od Google. Oczywiście tylko wtedy, gdy w ustawieniach udostępnimy dostęp do swojej lokalizacji.

Coraz częściej na drzwiach punktów handlowo-usługowych możemy zobaczyć logo Androida, obok tych Mastercard, czy Visy. Naklejki te informują nas, że w danym sklepie możemy płacić telefonem dzięki AP. Teraz takie naklejki możemy spotkać również przy wejściu do Lidla.

To kolejne udogodnienie dla klientów Biedronki i Lidla. Kilka dni temu pisaliśmy o platformie szopi.pl, dzięki której w tych dwóch sklepach (i nie tylko) możemy dokonać zakupów online.

Czytaj także: Uber zbanowany we Włoszech

Kolejny bank z Android Pay

Kolejną nowością ma być podpinanie kart lojalnościowych w kolejnych sklepach. Usługa ta nazywa się „smart tap” i polega na tym, że przy płatnościach Android Pay w danej placówce od razu jest zasilana też nasza lojalnościówka.

Będzie to rozwiązanie znacznie wygodniejsze od tego dostępnego obecnie. Teraz jeżeli chcemy zasilić swoją kartę lojalnościową przy płaceniu AP, musimy pokazać ją na ekranie smartfona, po czym kasjer musi ją zeskanować.

Ponadto Google zapowiedziało, że w najbliższym czasie Android Pay zostanie udostępnione również klientom Eurobanku. Konkretnego terminu nie znamy, ale spodziewać się można, że jest to kwestia kilku miesięcy. Obecnie płatności od Google dostępne są BZ WBK, Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Nest Banku i mBanku.