Biuro prasowe PayU potwierdziło, że wprowadza dla swoich klientów możliwości płatności za pomocą aplikacji Apple’a. Jednak z uwagi na tajemnicę handlową nie zdradza w jakich sklepach i za jakie usługi zapłacimy w ten sposób na platformie. Jako pierwszy poinformował, o tym portal Cashless.

PayU walczy o klientów

Platforma widząc popularność nowej formy płatności bezgotówkowych postanowiła zaoferować ją swoim klientom. Niestety firma potwierdziła tylko, że użytkownicy już niedługo skorzystają z rozwiązania, więcej szczegółów nie ujawniając ze względu na politykę prywatności swoich partnerów.

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień Apple Pay podbił serca Polaków, którzy polubili płatności mobilne i korzystają z nich coraz chętniej. Warto pamiętać ,że posiadający urządzenia z systemem iOS w Polsce odpowiadają za ok. 20% ruchu w Internecie, czyli całkiem sporą grupę potencjalnych klientów.

Apple Pay coraz popularniejszy w Polsce

Pierwszym integratorem płatności, który udostępnił usługę był PayLane, który dokonał tego niecały miesiąc po debiucie Apple Pay w Polsce. Więcej przeczytasz o tym tutaj. Ostatnią internetowy kantor wymiany walut Cinkciarz.pl pochwalił się, że u nich również możemy  dokonywać przelewów krajowych i zagranicznych za pomocą aplikacji. Pisaliśmy o tym tutaj.  Ułatwienia dla użytkowników planują też wdrożyć takie serwisy jak Allegro czy Przelewy24.