Onfido ma przyjemność współpracować z serwisem Fintek.pl w celu wzbogacenia sektora fintech w Polsce o nowe cenne treści. Onfido – specjalista w dziedzinie weryfikacji tożsamości – może dostarczyć cennej wiedzy specjalistycznej na temat rosnącej roli, jaką cyfrowa tożsamość będzie odgrywać w transformacji biznesu i dostępie cyfrowym. W miarę wzrostu liczby interakcji w sieci, możliwość bezpiecznej weryfikacji tożsamości klienta stanie się kluczowa dla firm, co pozwoli w łatwy sposób zapewnić klientom dostęp do usług, jednocześnie minimalizując liczbę oszustw.

Współpraca Onfido i Fintek.pl

Onfido to światowy dostawca usług weryfikacji tożsamości z siedzibą w Londynie. Firma specjalizuje się w weryfikowaniu klientów online. Niedawno firma pozyskała 100 mln USD na dalszy rozwój. Ponadto Onfido przygotowało raport o oszustwach, z którego można dowiedzieć się, jakie są najczęstsze metody oszustw oraz jak im przeciwdziałać. Redakcja Fintek.pl wierzy, że współpraca z takim podmiotem jak Onfido w znacznym stopniu przybliży czytelnikom portalu tematykę weryfikacji cyfrowej i bezpieczeństwa w sieci.

– Weryfikacja cyfrowa jest wykorzystywana w wielu branżach w celu zidentyfikowania potencjalnych klientów i ich wiarygodności. Jedną z takich branż jest przede wszystkim sektor bankowy i pozabankowy. Dzięki współpracy z Onfido chcemy pokazać czytelnikom fintek.pl, na czym taka weryfikacja polega i jak przebiega cały proces – komentuje Michał Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający fintek.pl i KLANG! Media.

– Fintek.pl to nie tylko aktualności z sektora fintech, ale też serwis, który ma dostarczać czytelnikom rzetelnej i merytorycznej wiedzy. Chcemy pokazać, że międzynarodowy sektor fintech ma się świetnie i wkraczamy w kolejny etap cyfrowej ewolucji. W dobie tak wielkich zmian warto być na bieżąco z działalnością i możliwościami, jakie oferują podmioty takie jak Onfido – dodaje  Łukasz Piechowiak, redaktor naczelny Fintek.pl.

Współpraca zakłada wspólną realizację serii artykułów eksperckich. Nacisk na działania komunikacyjne ma stworzyć przestrzeń do ciekawych pomysłów na dyskusję, która według przedstawicieli Fintek.pl, będzie punktem wyjścia do stworzenia wielu wartościowych materiałów w kontekście weryfikacji online, doświadczenia klienta i przeciwdziałania oszustwom cyfrowym.