Na terenie festiwalu będzie można płacić wyłącznie bezgotówkowo – kartami płatniczymi, zbliżeniowo telefonem, a także wspomnianą silikonową opaską, która po raz pierwszy pojawiła się na Orange Warsaw Festival w zeszłym roku. Gadżet szybko zyskał spore grono użytkowników i w sumie wydano prawie 4 tys. sztuk. Osoby posiadające opaski płatnicze z poprzedniej edycji festiwalu będą mogły z nich korzystać również i w tym roku.

Opaski płatnicze Mastercard na Orange Warsaw Festival

Jak działa opaska płatnicza? W silikonowym urządzeniu znajdują się karty przedpłacone, dzięki czemu można nimi płacić zbliżeniowo tak samo, jak tradycyjnymi kartami płatniczymi. Aby móc korzystać z opaski, należy ją wcześniej zasilić, co można zrobić na kilka sposobów. Te niezarejestrowane można zasilić w dowolnym Punkcie Obsługi Opasek na terenie festiwalu. W tych samych punktach będzie można sprawdzić saldo swojej opaski, przykładając ją do zamontowanych tam urządzeń.

Użytkownicy, którzy zdecydują się zarejestrować swoją opaskę na stronie opaska.alterart.pl, będą mieli więcej opcji jej zasilenia za pomocą aplikacji festiwalowej – przelewem online lub przez transfer środków z innej karty płatniczej. Opaski będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Opasek na terenie festiwalu. Uczestnicy ubiegłorocznego Orange Warsaw Festival, Open’er Festival i Kraków Live Festival, którzy zachowali otrzymane wtedy opaski płatnicze, będą mogli używać ich również na tegorocznych edycjach tych festiwali.

Mastercard informuje, że płatności bezgotówkowe realizowane przy pomocy zarejestrowanych opasek płatniczych będą bezpłatne, zarówno podczas, jak i po festiwalu. Koszty mogą pojawić się jedynie przy wypłacie gotówki z bankomatu z funkcją zbliżeniową (3 PLN) oraz przy płaceniu opaską za granicą (prowizja 1% od wartości transakcji). Natomiast dla niezarejestrowanych opasek od 1 października br. będzie naliczana opłata 1 PLN miesięcznie. W przypadku braku środków na opasce, opłata nie będzie pobierana.