Partner serwisu Visa dla biznesu

Opaski płatnicze wracają na Open’era. Czy to faktycznie jest wygodne?

Fintek
Fintek
#Mastercard#Płatności
Opublikowano: 26 czerwca 2019, 13:24 Aktualizacja: 27 czerwca 2019, 11:57

Kolejna edycja Open’er Festival rusza już w przyszłym tygodniu. Na wydarzeniu ponownie mają królować płatności bezgotówkowe – za sprawą opasek zbliżeniowych i festiwalowej aplikacji mobilnej. Czy płatności opaskami faktycznie są wygodne?

W miasteczku festiwalowym będzie można płacić wyłącznie bezgotówkowo. Uczestnicy będą mogli płacić zbliżeniowo kartami płatniczymi, telefonami, zegarkami oraz festiwalowymi opaskami płatniczymi Mastercard w formie silikonowej bransoletki z kartą przedpłaconą. Te ostatnie w zeszłym roku były rekordowo popularne – wydanych zostało aż 19 tysięcy opasek. Uczestnicy ubiegłorocznej edycji Open’er Festival mogą nadal płacić opaskami, których używali rok temu. To samo dotyczy zeszłorocznych gości Orange Warsaw Festival i Kraków Live Festival.

Opaski płatnicze Mastercard na Open’er Festival

Opaski płatnicze można zamówić już teraz na stronie opaska.alterart.pl i odebrać na terenie festiwalu w oznaczonych punktach obsługi. Dodatkową korzyścią zamówienia opaski jest promocja – zasilając ją kwotą minimum 50 PLN, Mastercard doładuje opaskę kwotą 10 PLN. Bonus doliczany jest w momencie odbioru opaski na trenie festiwalu. Liczba opasek w promocji jest ograniczona.

Opaskę można także zarejestrować. Rejestracja daje dodatkowe korzyści – klient otrzymuje numer PIN karty, dzięki czemu będzie mógł wykonywać transakcje na kwoty wyższe niż 50 PLN. Rejestracja opaski to również możliwość płatności nią w internecie, gdyż po zalogowaniu do profilu użytkownik otrzymuje pełny numer karty umieszczonej w opasce oraz jej kod CVV.

Zarejestrowaną opaską można też płacić we wszystkich punktach handlowych i usługowych, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard. Zarejestrowanie opaski daje również więcej możliwości jej zasilenia: oprócz gotówkowego w punktach obsługi lub wpłatomatach podczas festiwalu, będzie można dodatkowo ją zasilić inną kartą płatniczą lub przelewem online.

Transakcje realizowane przy pomocy zarejestrowanych opasek płatniczych będą bezpłatne. Koszty mogą pojawić się jedynie przy wypłacie gotówki z bankomatu z funkcją zbliżeniową (3 PLN) oraz przy płaceniu opaską za granicą (prowizja 1% od wartości transakcji). Natomiast dla niezarejestrowanych opasek od 1 października 2019 r. będzie naliczana opłata 1 PLN miesięcznie. W przypadku braku środków na opasce, opłata nie będzie pobierana.

To by było na tyle jeżeli chodzi o teorię. A jak korzystanie z opaski wygląda z praktyce? Opinie są podzielone. Niektórzy czytelnicy Fintek.pl skarżyli się na uwieranie opaski, na długi czas trwania płatności i co chyba najważniejsze – sposób zasilenia urządzenia. Faktycznie może się to wydawać dziwne, że na festiwalu bezgotówkowym opaskę można zasilić wyłącznie za pomocą wpłaty gotówki.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

opaski-platnicze-wracaja-na-openera-czy-to-faktycznie-jest-wygodne