Partner serwisu Visa dla biznesu

Open API od Revlouta dla bankowości biznesowej

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Revolut
Opublikowano: 21 maja 2018, 11:13 Aktualizacja: 22 sierpnia 2019, 15:59

Revolut poinformował, że miesiąc temu wypuścił po cichu otwarty interfejs API Revolut for Business, a jego wyniki były niesamowite. Aktualizacja umożliwia firmom integrację własnych systemów z kontami Revolut for Business.

Revolut i Open API dla bankowości biznesowej

Celem Revoluta jest dostarczenie jego użytkownikom takich możliwości, by mieli zawsze dostęp do swoich środków, aby otrzymywali je szybko i bezpiecznie. Tak powstał otwarty interfejs API, dzięki któremu systemy zewnętrzne jak np. oprogramowanie księgowe mogą bezpośrednio współpracować z systemami Revolut. Pozwala to na skupieniu się wyłącznie na prowadzeniu działalności, a nie działaniach administracyjnych. O sprawie informuje Finextra.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

Revolut rozszerza działalność

Klienci mogą wykorzystać Open API, aby zautomatyzować takie operacje jak dodawanie kontrahentów, dodawanie i planowanie płatności, anulowanie ich a także tworzenie raportów transakcji. Zautomatyzowane płatności mogą być również wyzwalane przez zachowania klientów. Ubezpieczyciel może płacić cotygodniową wypłatę „bez roszczeń” wszystkim swoim klientom, którzy nie złożyli wniosku o polisę ubezpieczeniową. Z kolei płatności do dostawców mogą być uruchamiane ręcznie lub automatycznie bezpośrednio z systemów zarządzania zapasami. Rozwiązań jest mnóstwo.

Revolut to jeden z bardziej rozpoznawalnych fintechów na świecie. Liczba użytkowników globalnie przekroczyła już 1,5 mln, z czego w samej Polsce jest ponad 100 tysięcy użytkowników. Firma chce do końca 2018 roku pozyskać 150 tysięcy użytkowników nad Wisłą. Jednym z kroków jakie mają zachęcić do korzystania z apki jest promocja, dzięki której czytelnicy Fintek.pl mogą uzyskać darmową kartę od Revoluta. Jak to zrobić dowiesz się tutaj.

Tydzień temu pisaliśmy o tym, że Revolut wprowadził nową funkcję „Near Me”, która ułatwia użytkowników przelanie środków osobom w pobliżu. Do tej pory, aby podzielić z kimś rachunek za pośrednictwem Revoluta, trzeba było mieć tę osobę w kontaktach w swoim telefonie. Teraz wystarczy, że znajduje się ona w pobliżu i włączy nową funkcję. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Fintek poleca: dołącz do klientów REVOLUT

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

open-api-od-revlouta-dla-bankowosci-biznesowej