Dodatkowo, bank będzie rozwiązywać umowy z klientami niezainteresowanymi przejściem na główną platformę mBanku. Strona informacyjna Kompakt Finanse oraz serwis  dostępne będą odtąd pod adresem: www.kompaktfinanse.pl. Nie zmienią się identyfikator, hasła dostępu do banku, sposób logowania oraz funkcjonalność serwisu. Klienci będą mogli się do niej zalogować tak, jak dotychczas.

Orange Finanse zmieni nazwę na Kompakt Finanse

mBank postanowił, że nie będzie dalej rozwijał projektu pod nową nazwą – Kompakt Finanse. Będzie on stopniowo wygaszany. Klienci korzystający z tej platformy otrzymują specjalną ofertę przeniesienia na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku – również ci, posiadający kredyty. W mBanku będą mogli z nich korzystać na dotychczasowych zasadach (z identycznym limitem i takim samym lub niższym oprocentowaniem). W zależności od aktywności klienta bank wypłaci też bonus za samo przeniesienie produktów. W przypadku karty kredytowej będzie to minimum 50 zł, a za transfer konta osobistego nawet 260 zł.

Na koniec 2018 roku z platformy Orange Finanse korzystało ponad 412 tys. osób. Około 80 tys. z nich jest jednocześnie klientami mBanku. W ostatnim kwartale, przynajmniej raz w miesiącu, do elektronicznych systemów banku zalogowało się niecałe 10% wszystkich klientów. O  planowanych przez mBank zmianach klienci dowiedzą się m.in. za pośrednictwem strony informacyjnej i komunikacji bezpośredniej (listy, e-maile, komunikaty w serwisie elektronicznym, wiadomości w aplikacji mobilnej). Szczegółowe informacje na ten temat uzyskają także na infolinii banku i w każdej z ponad 140 placówek mBanku.

Zakończenie współpracy z mBankiem nie oznacza, że Orange rezygnuje ze świadczenie usług finansowych. Na innych rynkach telekom z powodzeniem rozwija produkty bankowe – przykładowo we Francji uruchomiono Orange Bank, a w Afryce z powodzeniem działa projekt Orange Money. Czy podobna inicjatywa powstanie także w Polsce? Na razie nie wiadomo, ale na pewno nie można wykluczyć takiej ewentualności.