Partner serwisu Visa dla biznesu

Oświadczenie Związku Banków Polskich w związku z zatrzymaniem byłych wysokich urzędników KNF

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#KNF
Opublikowano: 7 grudnia 2018, 14:18 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:28

Związek Banków Polskich opublikował oświadczenie w związku z aresztowaniem byłych wysokich urzędników Komisji Nadzoru Finansowego – w tym byłego przewodniczącego Andrzeja J. Z treści oświadczenia wynika, że bankowcy są gotowi poręczyć za byłych szefów KNF.

KNF szuka pedantów językowych do pracy

Andrzej J., Wojciech K. i pięciu innych byłych urzędników KNF zatrzymano wczoraj w Warszawie i okolicach. Ma to związek z nadzorem nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r. Więcej na temat samego aresztowania można przeczytać tutaj. Natomiast poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.

Oświadczenie Związku Banków Polskich

„Jesteśmy wzburzeni metodami i działaniami podjętymi w stosunku do grupy wysokich urzędników Komisji Nadzoru Finansowego, w tym Andrzeja Jakubiaka byłego Przewodniczącego KNF i Wojciecha Kwaśniaka byłego Zastępcy Przewodniczącego KNF.

Dokonywanie demonstracyjnych i wątpliwie uzasadnianych zatrzymań osób, które w przeszłości – także z narażeniem życia, jak w przypadku Pana Wojciecha Kwaśniaka – ujawniały poważne nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych budzić musi najwyższe zaniepokojenie.

Takie działanie wobec byłego kierownictwa nadzoru finansowego uderza w wiarygodność tej instytucji, której reputacja tak dotkliwie została naruszona w ciągu ostatnich tygodni. Podważa też zaufanie do krajowego systemu finansowego.

Dokonano zatrzymań wysokich urzędników nadzoru, którzy stali na straży bezpieczeństwa sektora finansowego i domagali się objęcia systemu SKOK nadzorem państwowym.

Dlatego, Związek Banków Polskich w poczuciu sprawiedliwości oraz w przekonaniu co do uczciwości i zgodnego z prawem działania zatrzymanych osób deklaruje gotowość udzielenia poręczenia na warunkach określonych w przepisach prawa.

Zarząd Związku Banków Polskich”


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

oswiadczenie-zwiazku-bankow-polskich-w-zwiazku-z-zatrzymaniem-bylych-wysokich-urzednikow-knf