Aby skorzystać z rocznej gwarancji w formie ubezpieczenia na nieprzewidziane naprawy i włączyć koszt tego ubezpieczenia do raty kredytu należy wypełnić formularz wniosku o finansowanie z OTOMOTO Pay. Do formularza można przejść bezpośrednio ze strony OTOMOTO – po kliknięciu przycisku “Oblicz ratę”.

Formularz można także otworzyć skanując za pomocą czytnika ze strony www.scanandbuy.pl tablicę z numerem rejestracyjnym lub za pośrednictwem kodu QR dostępnego w dowodzie rejestracyjnym samochodu, którego zakupem jesteśmy zainteresowani lub wchodząc bezpośrednio na stronę www.otomotopay.pl.

Po wypełnieniu formularza OTOMOTO Pay zarekomenduje najlepiej dopasowaną ofertę. Osoby zdecydowane na dodanie ubezpieczenia na nieprzewidziane naprawy do raty kredytu otrzymają propozycję oferty od firmy Cofidis.

Nowy produkt od OTOMOTO Pay

Ubezpieczenie Defend Car Protect obejmuje naprawy samochodu w autoryzowanych stacjach obsługi na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. Naprawy mogą dotyczyć mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych oraz nagłych i nieprzewidywalnych awarii pojazdu. Gwarancja na nieprzewidziane naprawy dostępna jest w dwóch wariantach: Program Adventage przeznaczony jest dla samochodów maksymalnie 6-letnich, których przebieg nie przekracza 200 000 km, a Program Comfort dotyczy starszych modeli – do 10 lat z przebiegiem do 250 000 km.

Włączenie do raty kredytu uzyskanego za pośrednictwem OTOMOTO Pay rocznej gwarancji w formie ubezpieczenia na nieprzewidziane naprawy ma zwiększać bezpieczeństwo zakupu używanego pojazdu. Możliwość uzyskania ubezpieczenia w jednym procesie – wraz z finansowaniem – skraca formalności, których nie brakuje przy zmianie i rejestracji pojazdu. Z ubezpieczenia Defend Car Protect można skorzystać starając się o finansowanie przed dokonaniem ostatecznego wyboru i zakupem pojazdu – klient ma 60 dni na podanie danych pojazdu do ubezpieczenia, wcześniej polisa jest przypisana do jego nazwiska.

OTOMOTO Pay – narzędzie do finansowania zintegrowane z platformą motoryzacyjną

OTOMOTO Pay w formie pilotażowej ruszyło rok temu, a od kwietnia 2023 roku obejmuje wszystkie oferty sprzedaży pojazdów dostępne w OTOMOTO. Narzędzie pozwala na szybkie uzyskanie finansowania po uprzedniej weryfikacji ofert 18 banków i innych instytucji finansowych, i dopasowaniu propozycji do potrzeb użytkownika na bazie autorskiego narzędzia oceny zdolności kredytowej.

OTOMOTO Pay pozwala także na weryfikację historii trzech pojazdów, których zakup bierze pod uwagę wnioskodawca oraz – przy wyborze finansowania od Cofidis – włączenie do raty kredytu rocznego ubezpieczenia na nieprzewidziane naprawy. Dodatkowo klienci korzystający z finansowania otrzymają rekomendację najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia OC/AC, wybraną spośród propozycji 15 towarzystw ubezpieczeniowych współpracujących z porównywarką Punkta.

OTOMOTO Pay to pierwsze narzędzie typu embedded finance na platformie związanej z motoryzacją w Unii Europejskiej. Integracja z OTOMOTO umożliwi uzyskanie finansowania nie tylko na zakup samochodów, ale też motocykli czy maszyn rolniczych i ciężkich dostępnych na platformie. Uzyskanie finansowania jest możliwe przy zakupie pojazdów zarówno od sprzedawców indywidualnych i niewielkich dealerów, którzy nie współpracują z żadnym podmiotem finansowym, jak i przez większych sprzedawców, którzy wystawiają swoją ofertę w OTOMOTO – czytamy w komunikacie.

Od momentu startu projektu do klientów trafiło finansowanie o łącznej wartości prawie 200 milionów złotych. Za rozwój narzędzia odpowiada Carsmile – e-platforma zajmująca się długoterminowym wynajmem aut w abonamencie, należąca do Grupy OLX.