FitBox to lodówki inteligentne, w których zamiast Snickersów znajdziemy zdrowe jedzenie (w pudełkach z plastiku, zgrozo!). Posiłki można zamawiać za pomocą aplikacji dostępnej na Androida i iOS. To rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w biurach. Na półkach FitBoxów znajdziemy dania gotowe, które przygotowywane są z naturalnych składników – pudełka z gotowymi posiłkami typu zupy, kasza jaglana, leczo węgierskie i kotlety schabowe. Wszystko ładnie zapakowane, a przechowywanie w specjalnych lodówkach zapewnia produktom świeżość. Biorąc pod uwagę, że światowe trendy idą w kierunku life-balance fit, itp., to rozwiązanie dobrze wpisuje się w oczekiwania konsumentów.

-Tpay.com stawia na innowacje. Realizujemy coraz więcej projektów, które wykraczają poza standardową obsługę e-Commerce. Dostarczamy rozwiązania płatnicze tam, gdzie klienci naszych partnerów oczekują wygody, szybkości i bezpieczeństwa. BLIK sprawdził się już w świecie e-Commerce, co pokazują statystyki wzrostu transakcyjności. W Tpay.com nieustannie poszukujemy nowych obszarów, w których BLIK ułatwi dokonywanie płatności, a FitBoxy są tego doskonałym przykładem – komentuje Juliusz Stawiński – New Business Development Director w Tpay.com.

Konsumenci, którzy chcą być eko naturalnie powinni gardzić nieekologiczną gotówką, ale także plastikowymi kartami. Ciekawe co się z nimi dzieje po zużyciu? Czy na Oceanie Spokojnym jest jakaś wyspa zużytych kart płatniczych – taki swoisty archipelag Visy i Mastercarda? Pomijając złośliwości, BLIK (contactless payments, płatności bezkartowe) wydaje się być bardziej eko (pod warunkiem, że smartfon był eko, ale to bez znaczenia w kraju, który produkuje prąd z węgla) zatem fakt pojawienia się możliwości dokonania zapłaty tym sposobem płatności w inteligentnych lodówkach FitBox jest tzw. zwieńczeniem dzieła. Można się spierać co jest bardziej eko i dobrze, bo trzeba zwracać uwagę na ten problem także od strony środowiskowej, a nie tylko naszej wygody jako konsumentów. Do przemyślenia, zwłaszcza gdy za oknem smog.

BLIK wyszedł z lodówki

W lodówkach FitBox można zapłacić BLIKIEM. Innymi słowy, stało się i BLIK w zasadzie wyszedł z lodówki. Puszczając wodze fantazji, możemy w najbliższych latach spodziewać się upowszechnienia IoT. Szczególnie interesujące wydaje się zastosowanie Internet of Things w domowych sprzętach AGD. Biorąc pod uwagę tempo zadłużania Polaków na cele hipoteczne, a co za tym idzie – napędzanej sprzedażą mieszkań potrzebie zakupu nowych sprzętów AGD, to prawdopodobnie już niebawem pod polskie strzechy masowo zawitają inteligentne lodówki, pralki, zmywarki i inne sprzęty z dedykowaną aplikacją, którymi będzie można zarządzać z pozycji Smartfona.

Co więcej, będą się one ze sobą komunikować i łączyć z internetem. Cóż to oznacza – jeśli naszpikowana czujnikami lodówka stwierdzi, że mamy niezbilansowaną dietę, to po uzyskaniu od nas odpowiednich uprawnień, sama dokona odpowiedniej zakupowej korekty ingerując w nasz zdefiniowany koszyk zakupowy. Tak będzie, już niedługo. Ciekawe, czy do tego czasu naprawią ePUAP.