Partner serwisu Visa dla biznesu

Otwórz konto z poziomu aplikacji. Nowa funkcja w IKO

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#PKO BP
Opublikowano: 9 sierpnia 2018, 13:19 Aktualizacja: 10 maja 2019, 15:57

Konto w PKO Banku Polski można już założyć z poziomu aplikacji mobilnej – to efekt ostatniej aktualizacji IKO. W ten sposób rachunek mogą założyć osoby, które do tej pory nie posiadały konta w największym polskim banku.

Co planuje PKO Bank Polski? Wideoweryfikacja i OC w aplikacji IKO

Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać pole „nie mam konta” i wypełnić formularz. Pełna aktywacja rachunku nastąpi dopiero po podpisaniu papierowej umowy, którą dostarczy do domu kurier.

Załóż konto w aplikacji IKO – nowa usługa PKO Banku Polskiego

Z poziomu aplikacji IKO można założyć takie rachunki jak Konto za Zero, Konto bez Granic, Konto za Zero Rodzina 500+, czy rachunki młodzieżowe. W tym miejscu warto przypomnieć o ostatniej podwyżce opłat – tekst na ten temat można znaleźć tutaj.

Po pobraniu aplikacji i wybraniu pola „nie mam konta” IKO poprosi nas o wybranie karty i podanie podstawowych danych. Następny krok to decyzja czy chcemy korzystać z debetu na koncie oraz gdzie wolimy odbierać wyciągi – w serwisie internetowym iPKO lub na mailu. Potem wystarczy podać adres dla kuriera, który przywiezie umowę do podpisu.

Po podpisaniu umowy klient otrzyma dane do logowania do serwisu internetowego iPKO i aplikacji mobilnej IKO – za pośrednictwem maila wysłanego przez bank. Hasło początkowe do logowania zostanie przesłane SMS-em. Po pierwszym zalogowaniu do iPKO bank poprosi o nadanie własnego hasła, a po pierwszym zalogowaniu do aplikacji IKO –o nadanie PIN-u.

Rozwiązanie wydaje się ciekawe, aczkolwiek minusem jest konieczność podpisania fizycznej umowy i fakt, że usługa dostępna jest tylko dla nowych klientów. Niewykluczone, że w przyszłości PKO Bank Polski rozszerzy tą usługę – dodając na przykład wideoweryfikację, czyli możliwość założenia konta za pomocą wideoczatu z doradcą.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

otworz-konto-poziomu-aplikacji-nowa-funkcja-iko