Klik jako jeden z liderów czeskiego i słowackiego rynku ubezpieczeń posiada biura w Pradze, Usti nad Labem i Bratysławie. Jako część grupy Netrisk nadal będzie działać pod marką Klik i pod kierownictwem swojego pierwotnego założyciela i zespołu zarządzającego. Wszyscy dotychczasowi akcjonariusze Klik staną się udziałowcami połączonej grupy.

Duże przejęcie na rynku InsurTech

Na początku bieżącego roku Grupa Netrisk zapowiedziała, że obok wzrostu organicznego, będzie rozwijał się regionie EU-CEE poprzez akwizycje podmiotów działających zarówno w kanale online, jaki i multi-channel i offline. Celem jest stworzenie wiodącej regionalnej platformy w segmencie dystrybucji produktów ubezpieczeniowych. Nabycie spółki Klik to przykład realizacji obranej strategii Grupy Netrisk, od razu dający ekspozycję na dwa kraje: Czechy i Słowację – czytamy w komunikacie.

MCI.EuroVentures zainwestowało w Netrisk w 2017 roku. Rynek ubezpieczeń non-life na Węgrzech jest wart około 1,8 mld USD, z czego na kanał online przypada ponad 20%, istotnie więcej niż w Polsce. Ponadto, region CEE w porównaniu do Europy Zachodniej jest dużo mniej rozwinięty i spenetrowany w tym obszarze, pozostawiając dalszy potencjał rozwoju rynku, dodatkowo wzmacniany silnym trendem digitalizacji gospodarki.

Insurtech Klik został założony w 2011 roku i stał się wiodącym internetowym brokerem ubezpieczeniowym w Czechach. W 2018 roku weszła na Słowację z firmą Klik.sk. Oferuje klientom możliwość przejrzystego porównania cen ubezpieczeń majątkowych i osobowych oraz ubezpieczeń na życie, w tym OC, CASCO, ubezpieczeń na życie w domu, w podróży i na czas określony.