Wszystkie trzy spółki należą do Grupy Open Finance i świadczą usługi pośrednictwa, ale w różnych branżach. Open Finance zajmuje się pośrednictwem finansowym, Home Broker to wyszukiwarka i porównywarka cen mieszkań, a Open Brokers porównuje i dopasowuje ubezpieczenia. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że pośrednicy rezygnują z papieru i stają się paperless. Popieramy ten trend.

– Wielu jest zwolenników filozofii „paperless” w Grupie Open Finance. Ogromnie nas to cieszy, kiedy przychodzi nam pracować z Partnerami tak świadomymi korzyści wynikających z zastosowań rozwiązań cyfrowych w biznesie. Ale wybór naszej platformy nie tylko dojrzałość zauważających taką potrzebę menedżerów tych spółek. To również skuteczna odpowiedź na potrzeby ich klientów/konsumentów, którzy chcą podpisywać online już nie tylko dokumenty bankowe czy ubezpieczeniowe. Przed Autenti jeszcze co najmniej kilka obszarów gospodarki, które musimy zdepapieryzować. Wraz z Grupą Open Finance wykonaliśmy kolejny, znaczący krok na tej drodze – Tomek Plata, CMO i jeden z założycieli Autenti.

Nowi partnerzy Autenti. Sieć klientów się rozrasta

Dzięki współpracy z Autenti klienci mają zapewnioną pełną obsługę w procesie e-transakcji. Począwszy od nadania dokumentu, przez e-identyfikację, e-doręczenie, podpis elektroniczny skutkujący certyfikatem, aż po wygenerowanie linków prowadzących do płatności. Niewątpliwym atutem jest fakt, że Autenti ewidencjonuje łańcuch zdarzeń pomiędzy stronami  zawierającymi umowę, a dowody umieszcza na trwałym nośniku. Na życzenie, integruje również podpis weryfikowany kwalifikowanym certyfikatem.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań Autenti można podpisywać dokumenty i zawierać na przykład umowy kredytowe bez wychodzenia z domu. W przeciągu ostatnich miesięcy fintech nawiązał współpracę z dwiema dużymi instytucjami – Siemens Finance i BGŻ BNP Paribas.

Wspólnie z niemieckim gigantem Autenti oferuje dwie usługi – leasing online i pożyczkę leasingową online. Pożyczka leasingowa to usługa podobna do kredytu, z tym że finansowania udziela firma leasingowa, a nie bank. Współpraca polskiego fintechu z Siemens Finance zaczęła się już w listopadzie, podczas uruchomienia platformy SimpleLease – oferującej leasing podczas zakupów online. Dzięki Autenti oba te procesy można przeprowadzić do końca bez wychodzenia z domu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Drugim dużym partnerem Autenti został bank BGŻ BNP Paribas. Na początku września bank poinformował o wdrożeniu podpisu elektronicznego, który ma uprościć zawieranie umów kredytowych. Dzięki współpracy z fintechem pożyczkę online można zaciągnąć za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu.