PYUSD to stablecoin od PayPala, który wystartował w połowie zeszłego roku. PayPal USD (PYUSD) ma być zabezpieczony depozytami w dolarach amerykańskich, krótkoterminowymi amerykańskimi obligacjami skarbowymi i ekwiwalentami gotówkowymi. Gigant zapewnia, że token może być wymieniany w stosunku 1:1 na dolary amerykańskie.

Stablecoin PayPala wykorzystany w celu inwestycji

Teraz PayPal po raz pierwszy wykorzystał swojego stablecoina do inwestycji w startup Mesh, działający w sektorze kryptowalut. Dofinansowanie następuje po ostatniej rundzie inwestycyjnej Serii A, w której Mesh pozyskał 22 mln USD. Wśród inwestorów znaleźli się Money Forward, Galaxy i Samsung Next.

Mesh pozwala firmom na zintegrowanie płatności kryptowalutowych bezpośrednio na ich platformach, eliminując konieczność przeskakiwania pomiędzy serwisami przez użytkownika. Firma powstała w 2020 roku i obecnie może pochwalić się ponad 300 integracjami z kantorami internetowymi, cyfrowymi portfelami, czy brokerami.

Wspomniana inwestycja to pierwszy krok PayPala na drodze do promocji swojego stablecoina. Z PYUSD można już korzystać także w fintechowej aplikacji Venmo, umożliwiającej między innymi przelewy P2P. W celu zbudowania zaufania do tokena, Paxos (emitent PYUSD) będzie publikować comiesięczne raporty o rezerwach – zaczynając od września 2023 roku. Token jest wydawany na blockchainie Ethereum.

Ostatnio PayPal przedstawił sześć rozwiązań, które wprowadzi na rynek w tym roku. Podczas prezentacji PayPal First Look, Alex Chriss, prezes i CEO PayPal (zdjęcie główne), zapowiedział zmodyfikowaną usługę PayPal checkout, pozwalającą konsumentom na szybszą płatność i zwiększającą współczynnik konwersji dla sprzedających; Fastlane by PayPal – szybsze doświadczenie zakupowe dla kupujących jako „gość”.