PayPal USD (PYUSD) ma być zabezpieczony depozytami w dolarach amerykańskich, krótkoterminowymi amerykańskimi obligacjami skarbowymi i ekwiwalentami gotówkowymi. Gigant zapewnia, że token może być wymieniany w stosunku 1:1 na dolary amerykańskie. O planach PayPala na wypuszczenie stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim pisaliśmy już na początku zeszłego roku.

PayPal USD – nowy stablecoin już dostępny

Począwszy od 7 sierpnia kwalifikujący się klienci PayPal w USA, którzy kupią PayPal USD, będą mogli przesyłać token do zewnętrznych portfeli, realizować przelewy między użytkownikami, finansować zakupy w kasach obsługiwanych przez PayPal oraz wymieniać posiadane kryptowaluty na i z PayPal USD.

Większość obecnego wolumenu stablecoinów jest wykorzystywana tylko w środowiskach Web3, ale wydaje się, że globalna rozpoznawalność marki PayPal może sprawić, że tego typu aktywa pojawią się także w „głównym nurcie” sektora finansowego. Dan Schulman, CEO firmy, zapewnia, że PayPal USD będzie kompatybilny z ekosystemem Web3 od samego początku, a już wkrótce będzie dostępny także w fintechowej aplikacji Venmo (umożliwiającej m.in. przelewy P2P.

PayPal USD zostanie wyemitowany przez Paxos Trust Company, spółkę, która emitowała wycofany już z produkcji stablecoin Binance USD. W celu zbudowania zaufania do tokena, Paxos będzie publikować comiesięczne raporty o rezerwach PYUSD – zaczynając od września 2023 roku. Dodatkowo emitent co kwartał będzie upubliczniał zaświadczenia o aktywach rezerwowych PYUSD, którymi ma zająć się zewnętrzna firma księgowa. Token będzie wydawany na blockchainie Ethereum.