Partner serwisu Visa dla biznesu

PayPal inwestuje w fintech od zaliczek pracowniczych

Fintek
Fintek
#Fintech#LendTech
Opublikowano: 22 czerwca 2020, 17:40 Aktualizacja: 22 czerwca 2020, 17:41

Wcześniejsza wypłata już wypracowanych pieniędzy? Zaliczka na żądanie i to w modelu subksrypcyjnym… PayPal wyraźnie polubił ten pomysł – fintech właśnie ogłosił, że zainwestuje w amerykańską firmę Even, która specjalizuje się… zaliczkach wynagrodzenia na jeden klik.

Even

Even to amerykański fintech, który działa w obszarze salary-linked loans lub jak kto woli – Earned Wage Access (EWA). Ciekawostką jest fakt, że firma nie czerpie korzyści z odsetek lub innych opłat, ale działa w modelu subskrypcyjnym – użytkownik płaci określoną sumę środków (ok. 8 USD miesięcznie) i w zamian za to otrzymuje dostęp do swoich wypracowanych pieniędzy, wtedy gdy tego potrzebuje.

Benefit pracowniczy w formie subskrypcji

Oczywiście najpierw pracodawca musi podłączyć Even do swojego systemu wynagradzania, by użytkownik mógł skorzystać z usługi, którą w zasadzie można traktować jako pewną formę dodatkowego benefitu. Even nie jest jedyną firmą, która oferuje takie rozwiązanie, ale wyróżnia się ona właśnie modelem subskrypcyjnym. Tego rodzaju rozwiązania, w przypadku partnerstw z podmiotami rynku finansowego, można też traktować jako VAS-y.

Obecnie fintech ma ok. 500 tys. użytkowników i współpracuje m.in. z Walmartem. PayPal nie ujawnił kwoty inwestycji. W USA od wypłaty do wypłaty żyje ponad 50% pracujących Amerykanów.

Fintechy specjalizujące się wypłacie zaliczek wynagrodzeń zyskują na popularności, szczególnie w krajach anglosaskich. W Polsce podobną usługę oferuje Symmetrical i Blue Media. W Wielkiej Brytanii popularny jest Wagestream, a w USA np. HoneyBee.

/LP


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

paypal-inwestuje-w-fintech-od-zaliczek-pracowniczych