W ostatnim roku, 98 procent energii używanej w centrach danych PayPala pochodziło z odnawialnych źródeł. To wzrost względem 2019 r., kiedy było to 65 procent – raportuje The National News.

PayPal działa w kierunku ochrony środowiska

Bank Światowy ostrzega, że niezdolność do zniwelowania śladu węglowego globalnej gospodarki może skutkować śmiercią ponad miliona osób z powodu katastrof powiązanych z ociepleniem klimatu, a ponad 100 milionów osób może popaść przez to w ubóstwo. PayPal planuje swoimi inwestycjami wspierać narażone społeczności.

We wrześniu PayPal dołączył do Business Ambition for 1.5C, ruchu starającego się, aby globalny wzrost temperatury nie przekroczył 1,5 stopnia Celsjusza do 2050 roku. Fintech należy również do organizacji America Is All In, zrzeszającej firmy respektujące ustalenia Traktatu Paryskiego.

Inne firmy rówież przyłączają się do walki o środowisko. W czerwcu Amazon zainwestował 2 miliardy USD w Cimate Pledge Fund. Ma on mu pomóc osiągnąć neutralność klimatyczną do 2040 roku.

We wrześniu Google zobowiązało się do napędzania wszystkich swoich centrów danych i kampusów za pomocą energii nieemitującej CO2.