Czy to jest ważne wydarzenie dla branży kryptowalut? Z pewnością tak. Uruchomienie płatności w krypto przez tak szanowaną i znaczącą markę jak PayPal może przyczynić się do popularyzacji tej formy płatności.

Wygląda na to, że fintech przygotowuje się do walutowej rewolucji cyfrowej, której niechybne nadejście jest coraz silniej akcentowane przez największe banki centralne pracujące nad cyfrowymi wersjami walut narodowych (CBDC).

I nagle bitcoinem możesz zapłacić u 26 mln sprzedawców

W zakresie handlu kryptowalutami PayPal nawiązał współpracę z Paxos. Użytkownicy będą mogli kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem swojego konta PayPal. Przypomnijmy, że z usług tego amerykańskiego fintechu korzysta 346 mln ludzi, którzy dzięki PayPal mogą dokonać wygodnych płatności u 26 mln sprzedawców. Firma planuje także wdrożyć podobną funkcję w Venmo, które jest aplikacją do płatności p2p.

Klienci PayPala będą mogli korzystać z takich kryptowalut jak bitcoin, ethereum, bitcoin cash i litecoin. Nie będzie się to wiązać z żadnymi dodatkowymi opłatami. Po publikacji informacji o nowym wdrożeniu w PayPal kurs bitcoin umocnił się o ponad 5% do poziomu blisko 50 tys. zł.

/Fintek.pl/LP