Partner serwisu Visa dla biznesu

PayPal odnotował najmocniejszy kwartał w historii

Fintek
Fintek
#Fintech#Koronawirus
Opublikowano: 30 lipca 2020, 13:16 Aktualizacja: 30 lipca 2020, 13:17

Ponad 21 mln nowych kont w PayPal oraz historycznie najwyższy wolumen płatności, które przekroczyły 220 mld USD – to wyniki za drugi kwartał. Analitycy spodziewają się dalszych wzrostów.

Fintechy na pomoc WOŚP. Orkiestrę można wesprzeć za pomocą PayPala

PayPal pokazał wyniki za II kwartał 2020 roku. Są one znacznie lepsze od oczekiwań – rekord goni rekord. Liczba nowych kont zwiększyła się o 21,3 mln. Oznacza to, że globalnie liczba użytkowników PayPala zbliża się do 350 mln.

W całym 2020 roku PayPal spodziewa się przyrostu o 70 mln użytkowników. Dla porównania, w 2019 roku liczba użytkowników PayPala zwiększyła się o niecałe 40 mln użytkowników.

Wzrósł także wolumen płatności do kwoty 222 mld USD, co oznacza wzrost o 29% rdr. Pierwszy raz w historii kwartalny wolumen płatności przekroczył 200 mld USD. W II kw. PayPal osiągnął ponad 5,2 mld USD przychodu, co oznacza wzrost o 22%. Z kolei dochód operacyjny wyniósł 950 mld USD – to wzrost o 35% rdr. Na rekordowe wyniki PayPala bez wątpienia miała eksplozja popularności e-commerce, na co wpływ miała pandemia COVID-19.

Nowe rozwiązania i globalna ekspansja

W maju PayPal wdrożył technologię QR na 28 rynkach. Dzięki temu użytkownicy mogą dokonywać zakupów „bezdotykowo” – więcej na ten temat w artykule PayPal wprowadza kody QR. Pierwszym podmiotem, który zaimplementował QR kody PayPala w swojej sieci jest sieć CVS Pharmacy w USA. Rozwiązanie będzie dostępne we wszystkich sklepach sieci jeszcze w IV kw. 2020 roku.

Z kolei w czerwcu PayPal nawiązał partnerstwo z indonezyjską platformą Gojek, która ma ok. 170 mln użytkowników w Azji PŁD-WSCH. Gojek świadczy usługi m.in. dostarczania różnych rzeczy na żądanie (on demand delivery).

W raporcie PayPal wskazuje także na uruchomienie płatności z Mercado Pago w Brazylii i Meksyku. Mercado Pago to rozwiązanie płatnicze powiązane z Mercardo Libre, czyli największej platformie zakupowej e-commerce w Ameryce Południowej. Ponadto PayPal rozwija partnerstwo z Visa Direct. Niebawem usługi wypłaty Visa Direct dostępne będą także za pośrednictwem (w formie white label) przez Braintree, Hyberwallet i iZettle.

/LP


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

paypal-odnotowal-najmocniejszy-kwartal-w-historii