Partner serwisu Visa dla biznesu

PayPal przejmuje iZettle – rekordowa transakcja na rynku

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#PayPal
Opublikowano: 21 maja 2018, 10:02 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 22:10

PayPal dokonał największego przejęcia w historii. Zakupił akcje szwedzkiej firmy iZettle, a transakcja opiewa na 2,2 mld USD. Jest to jedna z największych transakcji w środowisku płatniczym.

Davos: PayPal i Mastercard o współpracy banków z fintechami

Umowa inwestycyjna podpisana pomiędzy PayPal oraz akcjonariuszami spółki iZettle czeka jeszcze na zgodę od szwedzkiego regulatora. Wartość transakcji szacowana jest na 2,2 mld USD i ma być jedną z 10 największych takich transakcji na świecie. O sprawie informuje serwis Finextra.

Największa transakcja w historii PayPal

iZettle poinformowało, że planuje wejść na giełdę w Sztokholmie i chce przy tym pozyskać 227 mln USD. Zaraz po tym otrzymało ofertę od PayPal. – Pod koniec całego procesu firma PayPal skontaktowała się z nami i wykazała poważne zainteresowanie iZettle. Przez lata rozmawialiśmy o różnych sposobach wspólnej pracy, ale tym razem bardzo szybko przerodziło się to w szczegółową dyskusję na temat tego, w jaki sposób moglibyśmy czerpać korzyści z połączenia sił – mówi Jacob de Geer, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy.

Dan Schulman, prezes i dyrektor generalny PayPal uważa, że to właśnie małe firmy są motorem globalnej gospodarki i wymagają partnera, którzy może im pomóc konkurować online. Współpraca ma rozszerzyć obecność PayPal na całym świecie oraz wzmocnić platformę.

iZettle jest liderem na rynku akceptacji płatności mobilnych w Europie i Ameryce Łacińskiej. Rozwiązania oferowane przez spółkę, począwszy od czytników kart dla smartfonów i tabletów, poprzez kasy fiskalne oparte na tabletach, a na narzędziach sprzedażowych i produktach kredytowych kończąc, są proste w obsłudze. iZettle oferuje przede wszystkim bezpieczeństwo, a produkty zaprojektowane są z myślą o rozwoju małych firm. Z kolei PayPal swoją działalnością powoli zbliża się do prawdziwego banku. Do tej pory zajmował się tylko usługami online, dziś oferuje klientom karty debetowe, bezpośrednie wypłaty depozytów i ubezpieczenia.

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

paypal-przejmuje-izettle-rekordowa-transakcja-na-rynku