PayPal nabywa kolejną firmę, która wzbogaci ich ofertę w zakresie zarządzania i przetwarzania płatności internetowych i mobilnych. PayPal za Hyperwallet zapłaci 400 mln USD. O sprawie informuje serwis TechCrunch.

Kolejne przejęcie na rynku

Firma Hyperwallet została założona w 2000 roku i specjalizuje się w pomocy małym firmom w zarządzaniu płatnościami na rynku online. Łączy sieci gotówkowe, systemy kart i mobilne usługi pieniężne z krajowymi sieciami na całym świecie. Nie jest jasne, ile funduszy zebrał Hyperwallet przez ostatnie lata, jednak należy zauważyć, że jej głównym udziałowcem jest Primus Capital – firma typu private equity.

PayPal nabył Hyperwallet by zwiększyć możliwości dostarczania rozwiązań płatniczych dla platform handlu elektronicznego na całym świecie. Mimo, że ich udziały w globalnym rynku wzrosły o 60% w ciągu ostatniego roku, to firma nadal zmaga się z konkurencją ze strony banków i fintechów. Należy dodać, że miesiąc temu PayPal dokonał największego przejęcia w historii. Zakupił akcje szwedzkiej firmy iZettle, a transakcja opiewała na 2,2 mld USD. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

/Asia Stankiewicz