Nikt nie lubi czekać na swoje pieniądze, ale w przypadku przelewów P2P czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość – właśnie wtedy, gdy chcemy przesłać środki z aplikacji na swoje konto bankowe. Takiego problemu oczywiście nie uświadczymy podczas transakcji BLIKIEM, ale jeżeli korzystacie z przelewów peer-to-peer w Revolucie, czy PayPalu to pewnie wiecie o czym mowa. Przelew z aplikacji na konto bankowe może trwać nawet kilka dni, chociaż brytyjski fintech także pozwala przyśpieszyć transakcje kosztem niewielkiej prowizji.

Ekspresowe przelewy na rachunek bankowy z aplikacji PayPal

PayPal i należące do niego Venmo czują na plecach oddech konkurencji –  bankowych systemów P2P i wspieranego przez banki systemu Zelle (taki polski BLIK). Korzystając z takich rozwiązań środki od razu trafiają na nasze konto bankowe, a w przypadku PayPala i Venmo na pieniądze trzeba było czekać nawet do 3 dni.

Z aplikacji PayPala w USA korzysta 267 mln klientów indywidualnych i 21 mln przedsiębiorców. Do tej pory mogli oni wykonywać natychmiastowe przelewy tylko na karty Visa i Mastercard. Teraz PayPal poinformował, że otrzymane pieniądze będzie można natychmiast odesłać na swoje konto bankowe. W tym przypadku natychmiast oznacza około 30 minut – w zależności od danego banku. Za taką usługę PayPal będzie pobierał drobną prowizję – 1% wartości transakcji, która maksymalnie może wzrosnąć do 10 dolarów. Na razie nowa funkcja trafi tylko do użytkowników w USA.

W Polsce nie mamy takich problemów, ponieważ najpopularniejszym narzędziem do przelewów P2P jest BLIK, gdzie pieniądze od razu trafiają na rachunek bankowy. Z kolei Revolut oferuje tak zwaną opcję TURBO, która także przyśpiesza przelewy na konto w banku. Można również wykupić pakiet premium w aplikacji, dzięki czemu zyskamy dostęp do darmowych i ekspresowych transakcji.