Widząc rosnącą potrzebę dostępu do szybkich, bezpiecznych i wygodnych płatności, we wrześniu 2015 roku PayPal wprowadził w Polsce nowe rozwiązanie P2P – PayPal.Me. Umożliwia ono swoim użytkownikom finalizację procesu płatniczego za pomocą kliknięcia w spersonalizowany link i szybkie logowanie do konta PayPal.

Równocześnie, nie wymaga ona pamiętania adresu e-mail lub wpisywania szesnastocyfrowego numeru karty kredytowej i pozostałych informacji niezbędnych do przeprowadzenia tradycyjnej transakcji.

Polski rynek FinTech wart prawie 1 miliard euro

Najważniejsze fakty:

  • Zgodnie z najnowszym raportem Ipsos/PayPal, w ciągu ostatnich 12 miesięcy, 33% polskich respondentów użyło płatności P2P przesyłając pieniądze do znajomych i rodziny, a 46% zapłaciło w ten sposób za zakupy online.
  • Jedna z najpopularniejszych usług PayPal – PayPal.Me oferuje teraz wygodniejsze płatności peer-to-peer nie tylko dla konsumentów, ale także dla biznesu.
  • Według ekspertów, wiele małych i średnich firm w Europie nie posiada strony transakcyjnej i opiera się na innych rozwiązaniach. PayPal.Me jest zoptymalizowane tak, aby ułatwiać działalność freelancerom, małym przedsiębiorstwom i organizacjom charytatywnym.

Legendarna Nokia 3310 powraca

Usługa PayPal.Me dla wszystkich – kupujących i sprzedających

Wygoda akceptowania szybkich płatności poprzez spersonalizowany link może być prawdziwy przełomem dla niemal każdego rodzaju działalności biznesowej, w tym e-sklepów, dostawców i sprzedawców działających poprzez media społecznościowe, jak również dla organizacji charytatywnych.

PayPal.Me pozwala swoim użytkownikom na 77 rynkach na całym świecie wysłać szybkie polecenie zapłaty za pomocą linku PayPal.Me i poprawia jakość doświadczenia zakupowego w przypadku sprzedaży np. na forach internetowych i platformach społecznościowych. Proces finalizacji transakcji w czasie rzeczywistym staje się o wiele prostszy dzięki spersonalizowanemu linkowi, a konsumenci o wiele łatwiej zapamiętują wybrane marki i chętniej odwiedzają ich platformy.

Płatności P2P stają się coraz popularniejsze w Polsce. PayPal.Me wchodzi do Polski.

– Sprzedawcy w Polsce wiedzą, jak ważne jest wychodzenie naprzeciw potrzebom ich konsumentów w zakresie płatności. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm, które rozpoczynają swoją działalność i szybko się rozwijają– komentuje Matt Komorowski, Dyrektor Zarządzający PayPal w Europie Północnej i Środkowej.

– W przypadku firm z zakresu MSP, freelancerów czy organizacji charytatywnych możliwość dokonania szybkiej, bezpiecznej i wygodnej płatności jest kluczowe dla pozyskania nowych klientów oraz sprawną obsługę tych aktywnych. Właśnie dlatego PayPal.Me jest od teraz dostępne także dla firm. – dodaje.

Łatwy i prosty przebieg transakcji płatniczej dodatkowo pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom usprawnić ich obsługę oraz ułatwia proces zakupowy dla ich klientów.

inviPay – nowy partner ING uwolni Twoje finanse

Jak działa PayPal.Me?

  1. Personalizuj – wpisz wybraną nazwę użytkownika i stwórz indywidualny link PayPal.Me. Jeżeli nie masz konta najpierw musisz się zarejestrować.
  2. Podziel się – podziel się swoim spersonalizowanym linkiem z klientami dodając na końcu odpowiednią kwotę, np. wyślij link PayPal.Me/businessname/25, aby uzyskać 25 złotych.
  3. Zarabiaj – klienci po kliknięciu w link, logują się do systemu PayPal, aby sfinalizować płatność. Pojawi się ona na koncie PayPal zaraz po jej przesłaniu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę PayPal.Me, wybierz swój link i utwórz konto.