Do tej pory PayPal zajmował się usługi online. Oferował swoim klientom usługi płatnicze umożliwiające konsumentom i przedsiębiorcom posiadającym adres e-mail, wysyłanie i odbieranie płatności przez Internet. Firma rozszerza swoje usługi o tradycyjne usługi bankowe. O sprawie informuje serwis The Verge.

PayPal stanie się bankiem? Nie tak prędko

Należy zwrócić uwagę, że PayPal nie ma licencji bankowej w USA. W jaki sposób zamierza więc wejść na ten rynek? Serwis informuje, że firma chce nawiązać współpracę z kilkoma mniejszymi bankami, które mogą świadczyć te usługi. W rzeczywistości więc, to nie PayPal będzie obsługiwał te usługi, a każdy z banków zajmie się odpowiednio kartami debetowymi czy pobieraniem depozytów.

Klienci PayPal zobowiązani są do kilku opłat w przypadku korzystania z usług bankowych – w tym za korzystanie z bankomatów oraz wpłatę o wartości 1% wszystkich czeków, które złożone zostaną za pomocą zdjęcia ze smartfona. Nie będą jednak pobierane opłaty miesięczne ani wymagane minimalne saldo.

Bill Ready, COO firmy PayPal, informuje, że nowe usługi bankowe były testowane przez wybranych konsumentów w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a w życie zaczną wchodzić w najbliższych tygodniach. To, na co Ready zwraca uwagę, to że nowe usługi w najbliższej przyszłości nie zastąpią tradycyjnych banków. Firma PayPal poprzez swoje działania chce wprowadzić jak najwięcej osób do świata cyfrowej gospodarki i ułatwić to tym, którzy wcześniej nie mieli takich możliwości.