Tym razem PayPal zainwestował w firmę PPRO, która specjalizuje się w transakcjach międzynarodowych. Firma Dana Schulmana wsparła PPRO kwotą 50 milionów USD. O sprawie pisze serwis Tech Crunch.

Przypomnijmy, że wcześniej PayPal przejął takie firmy jak iZettle (za kwotę 2,2 mld USD), Hyperwallet (za kwotę 400 milionów USD) oraz Simility (za kwotę 120 milionów USD). Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – To nie koniec zakupów PayPala. Firma ma do wydania 3 mld dolarów.

PayPal z kolejną inwestycją. Tym razem w PPRO

PPRO to fintech z siedzibą w Londynie, która skupia się na przetwarzaniu płatności międzynarodowych. Firma oferuje sprzedawcom dostęp do szerokiej gamy metod płatności, które są dopasowane do zwyczajów zakupowych w poszczególnych krajach. Obecnie PPRO oferuje około 140 metod płatności.

Przykładowo w Japonii najpopularniejszą metodą na opłacanie zakupów internetowych jest płatność gotówką przy odbierze towaru. Natomiast w Holandii dużym uznaniem cieszy się system iDEAL, za pośrednictwem którego pieniądze są pobierane bezpośrednio z konta klienta, bez konieczności logowania do bankowości internetowej. Takie zróżnicowanie metod płatności to duże wyzwanie dla sprzedawców, którzy prowadząc działalność w kraju A, chcą prowadzić sprzedaż także w kraju B.

I właśnie tutaj na scenę wchodzi PPRO, który tworzy interfejs dla sprzedawców, pozwalając im na zaoferowanie najbardziej popularnej metody płatności w danym państwie. Dzięki tej inwestycji PayPal chce udostępnić jak najwięcej sposobów płatności z poziomu swojego portfela – przykładowo klient w Polsce może podpiąć do portfela kartę debetową, a mieszkaniec Holandii zalinkować swoje konto w systemie iDEAL.

Poza PayPalem w PPRO zainwestowały teraz takie grupy jak Citi Ventures i HPE Growth Capital. Co ciekawe, od czasu rozpoczęcia działalności w 2006 roku firma pozyskała „zaledwie” 10,6 mln dolarów. PPRO jest rentowne i obecnie zatrudnia około 200 pracowników. Konkurentem brytyjskiego fintechu jest holenderski Adyen, który ostatnio wszedł na giełdę z wyceną przekraczającą 8 miliardów dolarów.