Honey Science Corporation to firma technologiczna oferująca konsumentom rozszerzenie do przeglądarki, które automatycznie agreguje wszystkie kupony i zniżki w ramach przeglądarki. Użytkownik jedynie musi zainstalować rozszerzenie w przeglądarce internetowej i naturalnie – zarejestrować się lub po prosty zalogować za pośrednictwem konta PayPal. Honey będzie automatycznie wyszukiwać kodów zniżkowych i promocji, które następnie można wykorzystać w trakcie zakupów online m.in. na Amazonie czy AliExpress. Łącznie lista partnerów Honey obejmuje 4,5 tys. sklepów internetowych.

Kupony i zniżki napędzają e-commerce

Honey powstało w 2012 roku w Los Angeles. W 2013 roku startup pozyskał 1,8 mln dolarów na dalszy rozwój. W sumie do końca 2018 roku firma otrzymała od inwestorów ponad 30 mln dolarów. Wówczas liczba użytkowników rozszerzenia zbliżała się do 1 miliona. W listopadzie 2019 roku Honey Science Corporation kupił PayPal za 4 mld dolarów. Firma zatrudnia ok. 250 pracowników.

– Dołączenie Honey do platformy PayPal to duży krok naprzód umożliwiający dostarczenie sprzedawcom i konsumentom wysokiej jakości usług i narzędzi. To wyjście poza ofertę transferu płatności oraz zwiększenie komfortu zakupów dla naszych 300 mln użytkowników – mówił Dan Shuman, CEO PayPal.