We wrześniu Aion Bank podpisał umowę z PayPo, na mocy której stał się bankiem finansującym akcję kredytową fintechu (bez przejęcia ryzyka kredytowego).

Aion Bank i PayPo nawiązują partnerstwo

Dzięki temu spółka PayPo zyska dodatkowe finansowanie na rozwój swojej działalności i rozszerzenie skali dostępności usług BNPL (buy now, pay later) nie tylko na rynku e-commerce, ale także w sklepach tradycyjnych – czytamy w komunikacie.

Szczególnie pozwoli jej to na wprowadzenie innowacji, szybszy wzrost w Rumunii, utrzymanie stabilności finansowej i osiągnięcie zrównoważonego wzrostu w długim okresie.

Konsumenci, którzy na co dzień korzystają z  PayPo, nie odczują żadnych bezpośrednich skutków tej współpracy. Transakcje dalej odbywać się będą za pośrednictwem PayPo, a warunki umowy, na podstawie której są realizowane, pozostaną bez zmian. Również spłaty należności będą odbywać się na tych samych zasadach, co dotychczas.

Jak wynika z danych PayPo liczba użytkowników fintechu wynosi 1,5 mln osób. Firma w 2022 roku obsłużyła 8 mln transakcji, na łączną kwotę 2,1 mld zł.