To kolejne udogodnienie dla klientów, po rezygnacji z pobierania karnych odsetek przez PayPo za opóźnienia w płatnościach. W komunikacie czytamy, że rozwiązanie fintechu są już dostępne w przeszło 1 tys. e-sklepów, a firma finalizuje właśnie współpracę z kolejnymi dużymi markami.

Fintech PayPo wprowadza nową usługę

Za pośrednictwem PayPo z zakupów online miesięcznie korzysta już ponad 300 tys. klientów, którzy od początku roku dokonali już ponad 2 mln transakcji z wykorzystaniem odroczonych płatności. Polski fintech poszerzył właśnie swoją ofertę o usługę płatności w ratach 0%, dostępną dla wszystkich zainteresowanych sklepów. Pierwszym partnerem, który zdecydował się wdrożyć to rozwiązanie na stałe, jest sklepbiegacza.pl.

– Coraz śmielej wychodzimy poza obszar typowych odroczonych płatności. Do niedawna klient sklepu współpracującego z PayPo mógł wybierać między bezkosztowym odroczeniem płatności o 30 dni a rozłożeniem płatności w ratach do 120 dni. Teraz do tej palety rozwiązań dodajemy spłatę w ratach 0%, pod warunkiem że na jej udostępnienie zdecyduje się sklep. W przygotowaniu mamy kolejne udoskonalenia dla naszych partnerów i ich klientów – mówi Magdalena Jędras, New Business Manager w PayPo.

PayPo liczy na szeroką współpracę ze sklepami w celu popularyzacji nowego produktu, ale jest otwarte na różne jej formy: część sklepów bowiem widzi sens w oferowaniu rat 0% przez cały rok, a część jest tym zainteresowana tylko sezonowo. Tej drugiej grupie podmiotów polski fintech udostępni raty 0% na czas weekendu Black Friday-Cyber Monday (27-30 listopada). Na taki ruch zdecydowała się już między innymi Sephora.